czwartek, 8 maja 2014

Żagle na maszt

"Dzika Mrówka pod żaglami" to druga część przygód Marka i jego brata Jarka. Tym razem Dzika Mrówka odkrywa nową pasję jaką jest żeglarstwo.


W trakcie bożonarodzeniowego pobytu w domu Tata zabiera Marka na spotkanie Bractwa Kaphornowców. W efekcie tego Dzika Mrówka postanawia rozpocząć szkolenie w klubie żeglarskim porzucając dotychczasowe treningi hokeja. Oczywiście chłopiec marzył, że tylko przekroczy próg przystani i od razu ruszy w rejs. Rozczarowanie przyszło bardzo szybko, ale wrodzona upartość nie pozwoliła mu zrezygnować. W nagrodę za wytrwałość i szybkie postępy mógł reprezentować klub w międzynarodowych regatach (z jakim rezultatem to już inna kwestia). Najważniejsze jednak wydarzenia w tej książce dzieją się w trakcie rejsu po bałtyckich portach. Nieprzewidziane wydarzenia powodują, że "Stella Polaris" zmieni swój kurs i zacumuje w Sztokholmie, gdzie Dzika Mrówka odkryje coś lepszego (według niego, oczywiście) niż żeglarstwo.

Kontynuacja historii Marka nie ustępuje pierwszej części. Dzika Mrówka jest tak samo energiczny, co nieodpowiedzialny, co dwukrotnie mogło się dla niego źle skończyć. Pełna humoru opowieść napisana lekkim, przystępnym językiem w sam raz nadaje się dla młodszego czytelnika.


Tytuł: Dzika Mrówka pod żaglami
Autor: Andrzej Perepeczko
Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
Rok wydania: 1981
Stron: 221

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...