środa, 4 czerwca 2014

Skarb w kipu zapisany

Dzika Mrówka tym razem zabiera nas w podróż do Ameryki Południowej, aby odkryć skarb zatopiony w wysokogórskim jeziorze.


W jaki sposób z polskich gór przenieść się w Andy? Trzeba być Dziką Mrówką i w trakcie wakacyjnej wędrówki natrafić na kipu, które opowiada historię o wielkim skarbie zatopionym gdzieś w niedostępnych górach. Warto też wiedzieć, że pewien genialny chłopiec z Elbląga może być w stanie odszyfrować pismo węzełkowe. Ale nawet najlepsze wskazówki i fakt bycia Markiem nie sprawią, że znajdą się pieniądze na tak daleką wyprawę. Mogą jednak pomóc w pozyskaniu wsparcia w postaci inżyniera, który tak zupełnie przypadkiem wyemigrował z Polski do Peru. Nieoceniony może też być fakt, że tenże inżynier jest członkiem klubu poszukiwaczy skarbów i płetwonurkiem.
Kto nie ma tak dobrze, to może poczytać o przygodach Dzikiej Mrówki w czwartej części serii autorstwa Andrzeja Perepeczko. Jeżeli ktoś czytał poprzednie to wie czego się spodziewać. Kto nie czytał, to powinien od nich zacząć, gdyż jest tu dużo nawiązań do wcześniejszych perypetii Marka, Jarka i Ulki, która staje się pełnoprawną towarzyską wypraw bliźniaków.


Tytuł: Dzika Mrówka i Jezioro Złotego Lodu
Autor: Andrzej Perepeczko
Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
Rok wydania: 1986
Stron: 189

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...