środa, 15 kwietnia 2015

Opowieść o pasterzu

"The Shepherd's tale" to trzecia część komiksu "Serenity" - opowieści o przygodach załogi statku "Firefly" przemierzającej międzyplanetarne szlaki.


Wielebny Book jest jedną z głównych postaci serialu "Firefly". Często służy współpasażerom wsparciem duchowym. Nikt tak naprawdę jednak nie wie jaka jest jego historia i dlaczego stał się tak religijną osobą. Twórcy w serialu nie ujawniają zbyt wielu szczegółów.

W prezentowanym komiksie, który w odróżnieniu od pozostałych części skupia się tylko na jednej postaci, poznajemy przeszłość Booka, choć nie nazywał się tak od urodzenia (więcej zdradzać nie będę, gdyż fabuła komiksu jest bardzo ciekawa i może ktoś będzie sam ją poznać). Ciekawym zabiegiem jest sposób przedstawienia kolejności zdarzeń. Nie są one prezentowane w typowy sposób, czyli od najstarszych, lecz po każdej "scenie" następuje cofnięcie się w opowieści do zdarzenia, które zapoczątkowało ten właśnie epizod. Mam nadzieję, że zaprezentowałem to wystarczająco jasno :)
Niestety, przeciwwagą dla strony fabularnej jest oprawa graficzna. Niestety, styl Chrisa Samnee, który rysował też jedną z historii w "Better days"  , nie przypadł mi do gustu. Rysunki są bardzo uproszczone i mało wyraźne. Jestem jednak przyzwyczajony do nieco bardziej realistycznego tworzenia ilustracji.


Uzupełnieniem jest krótki wywiad z Zackiem Whedonem - jednym z autorów, który opowiada w nim o rzeczach, które go inspirowały w trakcie tworzenia.
Komiks jest zdecydowanie przeznaczony dla osób zaznajomionych z serialem. Dla pozostałych nie będzie zrozumiały, a strona graficzna też może być trudna w odbiorze.


Tytuł: Serenity: The Shepherd's tale
Autor: Joss Whedon, Zack Whedon, Chris Samnee
Wydawca: Dark Horse Books
Rok wydania: 2010
Stron: 58

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...