wtorek, 23 czerwca 2015

Powrót Muldera i Scully

W styczniu 2016 roku na ekrany telewizorów powróci serial "Z archiwum X". Tymczasem wydawnictwo Sine Qua Non wydało oficjalną komiksową kontynuację serialu.


Mulder i Scully nie są już agentami FBI, jednak kiedy Dana zostaje uprowadzona, a hakerzy włamują się do sieci Biura do Foxa zgłasza się dyrektor Skinner.
"Wyznawcy" to pierwsza część oficjalnej kontynuacji serialu telewizyjnego. Historia zawarta w tym komiksie jest ściśle powiązana z fabułą odcinków i dla osoby ich nie znającej może być źródłem sporej ilości spojlerów.
Ponieważ nad całością czuwa Chris Carter to mamy pewność, że opowieść jest zgodna z zamierzeniami i wcześniejszymi epizodami. W trakcie czytania odczuwałem ten sam dreszczyk emocji co w trakcie oglądania przygód agentów w telewizji. Dobrze to świadczy o przygotowanej historii i przygotowuje grunt pod kontynuację.
Strona graficzna komiksu, za którą odpowiadał Michael Walsh jest dobra, choć nie do końca odpowiada moim upodobaniom. Mocno przypomina ilustracje z "The Shepherd's tale", czyli mniejsza ilość szczegółów i mała różnorodność kolorów. Wiem, że klimat opowieści nie jest do tego odpowiedni, ale trochę więcej barw by nie zaszkodziło.


Na końcu znajduje się kilkustronicowa galeria prac inspirowanych serialem - ich style są bardzo różne. Od realistycznego, prawie fotograficznego do mocno komiksowego, przypominającego kadry z bajki o Scoobym.
Do komiksu dołączony był bardzo dobrze znany fanom plakat, który wisiał w biurze Muldera.

Jeszcze jednym atutem wydania jest twarda okładka, dzięki której komiks dobrze wygląda na półce.
Podsumowując - komiks dobrze oddający klimat serialu, ale przede wszystkim dla jego fanów, gdyż zawiera kilka spojlerów.


Tytuł: Z archiwum X vol. 1: Wyznawcy / X-Files Season 10
Autor: Chris Carter, Joe Harris, Michael Walsh, Jordie Bellaire
Wydawca: Wydawnictwo Sine Qua Non
Rok wydania: 2015 / 2013
Stron: 128

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...