piątek, 23 lipca 2021

Adrian Bednarek - Fascynacja

 


Oskar Blajer osiągnął sukces jak mało kto. Jego książki biją rekordy sprzedaży, a powstały na ich podstawie serial ma bardzo wysoką oglądalność. Jednak śmierć wciąż krąży wokół niego. brutalnie zamordowana zostaje odtwórczyni głównej roli, a jej ciało okaleczono tak jak ofiarę w jego powieściach. Pisarz postanawia odnaleźć zabójcę na własną rękę.

"Fascynacja" to ostatni tom trylogii, której bohaterem jest Oskar Blajer. Jego życie jest naznaczone pasmem śmierci związanych z seryjnymi mordercami, a najważniejszą ich ofiarą jest Luiza, jego dziewczyna. Obsesja na jej punkcie i próby jej odzyskania lub zastąpienia doprowadzają go do skrajności, a nawet powodują, że sam dołącza do grona osób skonfliktowanych z prawem. 

Wydawałoby się, że przez dwa tomy autor doprowadził Oskara do najdalszych granic psychiki człowieka. Było to jednak tylko złudzenie, bo w "Fascynacji" Adrian Bednarek bierze rozpęd i z całej siły wykopuje swojego bohatera poza wszystkie przewidywalne zachowania i ograniczenia. Większość powieści to mocna jazda bez trzymanki, a licznik ofiar bardzo szybko rośnie. Do tego w życiu Oskara pojawia się dziewczyna łudząco podobna do Luizy, co jeszcze pogłębia jego zaburzenia. W trakcie lektury w głowie siedziało mi tylko jedno słowo na określenie tej sytuacji, ale jest ono niecenzuralne i nie nadaje się do druku ;). Tożsamość mordercy jest również zaskoczeniem, bo ja nawet przez chwilę nie brałem takiego rozwiązania pod uwagę. To, co z tą wiedzą zrobi Oskar jest również niecodzienne. A ja po raz kolejny zastanawiam się skąd autor bierze takie pomysły, bo takich psychopatów, jacy wychodzą spod pióra Adriana Bednarka, to w polskiej literaturze nie tworzy nikt. I niech to będzie dla was najlepsza zachęta, ale i ostrzeżenie, bo książki tego pisarza są brutalne w treści i skierowane do czytelników o mocnych nerwach.
Tytuł: Fascynacja
Autor: Adrian Bednarek
Wydawca: Novae Res
Rok wydania: 2021
Stron: 470

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...