czwartek, 10 listopada 2016

English Matters 61/2016

Ostatnie w tym roku wydanie magazynu "English Matters" nosi numer 61 i jest już dostępne w kioskach. A co ciekawego w środku?Temat okładkowy to 30 wskazówek pomocnych przy zagadnieniach gramatycznych. Kilka z nich dotyczy rzeczy podstawowych, ale często sprawiających problemy.
Dział "People and Lifestyle" jest tym razem zdecydowanie filmowo-książkowy. Przedstawiono w nim sylwetkę Toma Hiddlestona, znanego głównie z roli Lokiego w filmach o grupie Avengers. Dwa kolejne artykuły to wywiad z Catherine Reef - autorką książki o siostrach Bronte - oraz prezentacja sylwetki JoJo Moyes, angielskiej pisarki powieści dla kobiet.
Artykuł "Feel the Width" przybliża zagadnienie podejścia do istoty jakości w przemyśle odzieżowym. Jest to kwestia dosyć skomplikowana, gdyż często cena nie idzie w parze z jakością, a firmy oszczędzają na wszystkim, byleby tylko jak najwięcej wyciągnąć z kieszeni klienta. 
A jeżeli wybieracie się na zakupy to pomogą w nich zwroty, dzięki którym będziecie w stanie powiedzieć sprzedawcom czego potrzebujecie.
Dla osób zainteresowanych podróżami są dwa artykuły. Pierwszy z nich przedstawia dwa znane miasta uniwersyteckie - Oxford i Cambridge. Drugi zabiera nas na europejskie autostrady.
Czy słuchając kiedyś jakiejś piosenki mieliście wrażenie, że już to słyszeliście? Artykuł "Magic Mix" opisuje właśnie taki recykling melodii i piosenek we współczesnej muzyce. A "Ain't Nobody (Teaches Better)" pomoże wam z kilkoma zagadnieniami językowi w oparciu o tekst jednego z takich "przetworzonych" utworów.

W sprzedaży jest również Deutsch Aktuell wyd. specj. Wirtschaftsdeutsch in der Praxis - czyli Wydanie specjalne Deutsch Aktuell poświęcone praktycznej stronie języka niemieckiego biznesowego. Polecamy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...