czwartek, 3 sierpnia 2017

English Matters 65/2017


"English Matters" z numerem 65 to nowa porcja ciekawych artykułów w języku angielskim z podręcznym słownikiem.

Na początku numeru przedstawiono sylwetkę Ivanki Trump - córki obecnego prezydenta USA, której historia i sukcesy są równie interesujące co jej ojca. Nie bez powodu jest ona często nazywana "nieformalną Pierwszą Damą". Kolejny artykuł dotyczy nowej formy podróży służbowych zwanej "bleisure" - równie istotne w niej oprócz spraw związanych z pracą jest to, co będzie się robiło po godzinach np. negocjacji.
Kiedy myślicie o angielskiej kuchni, to pierwszym skojarzeniem na pewno nie będzie "smaczna". A jednak możecie być zaskoczeni, bo po lekturze artykułu "British food - not so bland anymore" będziecie wiedzieć, że jest wiele tradycyjnych dań o których można powiedzieć wiele, ale nie to że są nijakie. A zaraz potem możecie przeczytać o słynnej "herbatce bostońskiej", przez którą Wielka Brytania ruszyła na wojnę ze swoją kolonią za oceanem.
Jako że są wakacje a bardzo często oznacza to wypoczynek nad wodą "EM" przychodzi z pomocą w kwestii słownictwa związanego z pójściem na plażę lub basen albo wypadem na ryby. Duży artykuł poświęcony jest również sprawom związanym z liczbami, liczebnikami, ułamkami i określeniami ilości. Zaraz po tym jest krótkie opracowanie najczęstszych użyć słów "make" i "do", które sprawiają sporo problemów.
Część podróżnicza składa się z dwóch artykułów. Pierwszy z nich to wizyta w Meksyku, choć głównym tematem jest mur budowany przez USA na granicy między tymi dwoma państwami. Drugi zabiera nas na imprezowe centrum Europy, czyli Ibizę i Majorkę. Ale oprócz zalet tych miejsc przypomina o ciemnej stronie letnich zabaw.
Jeżeli lubicie tematykę wampiryzmu to w tym numerze "EM" znajdziecie coś dla siebie. Ja akurat średnio, ale podobno serial "True blood" (Czysta krew) jest jednym z tych ciekawszych.
Na koniec zaś na czynniki pierwsze zostaje rozłożona jedna z nowszych piosenek Bruno Marsa.
Życzę miłej lektury i jednocześnie nauki.
A jeżeli potrzebujecie więcej informacji to zajrzyjcie na te strony:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...