czwartek, 31 sierpnia 2017

English Matters - Wydanie specjalne 23/2017


Dwudziesty trzeci numer wydania specjalnego "English Matters" jest poświęcony temu, co w życiu najważniejsze.

Już z okładki spogląda na nas Jamie Oliver, a im dalej w las tym więcej dobroci :)
Na początku artykuł "Superfood, Superpower" przybliża nam zagadnienia związane z superjedzeniem. Czy rzeczywiście są produkty, które są tak naładowane składnikami odżywczymi czy też jest to kolejny chwyt marketingowy?
Kolejny artykuł to prezentacja kilku osób związanych m.in. z show kulinarnymi (pan z okładki) i ogólnie żywieniem i dietetyką. Przy okazji dostajemy małą dawkę wiedzy o brytyjskich orderach.
Dla tych, którzy chcą jadać dobrze i nie przepłacać mnóstwo wskazówek znajdzie się w artykule "Picky buyers". A dodatkowych argumentów za rozsądnymi zakupami dostarcza autor kolejnego artykułu - "Best before" - przedstawiając informację ile żywności jest marnowanej.
Nie od wczoraj wiadomo, że "przez żołądek do serca", ale też może być to szybka droga, jeżeli się wie jakich produktów użyć - a pomoże w tym lektura "Sex on a plate).
"Britishness is served" to prezentacja kilku klasycznych potraw kuchni brytyjskiej, która wbrew pozorom nie jest taka niezjadliwa jak powszechnie się uważa.
Przyznam szczerze, że nie czytałem żadnej książki Jane Austen, ale bardzo chętnie przeczytałem artykuł o tym jak opisywała środowisko kulinarne tamtego okresu, zwłaszcza, że na końcu jest tabela z bohaterami, ich ulubionymi daniami i wzajemną ich relacją.
W części językowej znajdziemy artykuł o alergiach i nietolerancjach pokarmowych.
Dział o podróżach pozwala zapoznać się ze śniadaniami m.in. w Japonii czy Meksyku, a także przybliża historię jak weganizm stał się tak popularny.
"Instagram worthy" to artykuł o zjawisku, które mnie akurat denerwuje. Wrzucanie zdjęcia każdego dania, które się je lub przygotuje nie ma zbytniego sensu (chyba, że się prowadzi restaurację).
Na koniec dwa artykuły z propozycjami kulinarnymi. Pierwszy z nich zawiera przepisy na modne ostatnio "smoothie". Drugi zaś pomoże przygotować kilka smacznych przekąsek.
Jeżeli chcecie wiedzieć więcej --> http://magazynyjezykowe.pl/
A magazyn można zamówić tu --> http://www.kiosk.colorfulmedia.pl/22-english-matters


Tytuł: English Matters Wydanie specjalne 23/2017
Wydawca: Colorful Media
Stron: 58

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...