piątek, 23 stycznia 2015

Zostań Guru!

Czytający mojego bloga zdążyli zauważyć, że bardzo często wspominam o portalu eKulturalni.pl. Dziś chciałbym was zachęcić do aktywnego uczestniczenia w jego tworzeniu :)


Trochę historii na początek - portal powstał pod koniec 2012 roku jako unijny projekt rozbudowy internetowej gazety o kulturze eswiatowid.pl. Redakcja nowego portalu zrealizowała projekt "eKulturalni.pl czyli kultura w nowych mediach" . w ramach którego prowadzone były działania aktywizujące dla różnych grup wiekowych, m.in Mediakacje czy warsztaty dla seniorów. Moja przygoda zaczęła się w trakcie gry miejskiej "Złap kulturę w sieć", jakiś czas później umieściłem tam swoje pierwsze teksty i wygląda na to, że nieprędko się pożegnam, pomimo pójścia "na swoje". 29 listopada na "Bibie z kulturą" nastąpiło zakończenie projektu, ale nie oznacza to końca portalu.

I właśnie tutaj jest dla was pole do popisu. Społeczność skupiona wokół eKulturalni.pl jest bardzo szeroka - przeważają recenzenci książek, ale są tu również osoby zajmujące się muzyką, pisaniem wierszy, rękodziełem, fotografią, a nawet można tu znaleźć przepisy kulturalne (zebrane w kategorii "KultywuJEMY").
Jeżeli nie masz swojego miejsca w sieci, to tu możesz spróbować zacząć i zobaczyć czy Ci się podoba pisanie tekstów i dzielenie się swoją pasją; jeżeli masz już swoją stronę to tu możesz zdobyć nowych czytelników. Wystarczy założyć konto i już można działać.
A co w zamian i o co chodzi z tym Guru? Otóż za aktywność na portalu są przyznawane punkty, a zdobycie odpowiedniej ich ilości skutkuje osiągnięciem odpowiedniego poziomu. W tej chwili Guru to użytkownicy z minimum 350 punktami (a jest takich siedmioro) . To spore wyzwanie, gdyż za poszczególne działania dostaje się 1-2 punkty. Trzy osoby z największą punktacją można zobaczyć na głównej stronie. I to jest mój cel na ten rok - znaleźć się na podium :)


Ale punkty to nie wszystko - co rusz organizowane są konkursy z ciekawymi nagrodami. Właśnie skończył się jeden, gdzie do wygrania była książka "Ziemia wojny". Zaraz powinien ruszyć kolejny, więc warto się pospieszyć :)

Podsumowując plan działania dla Was na weekend jest taki:
1. odwiedzamy eKulturalni.pl
2. zakładamy konto
3. piszemy i zdobywamy punkty

Dodatkowo można polubić stronę na Facebooku i obserwować na Twitterze

6 komentarzy:

 1. Ekulturalni góra ;) Dobry pomysł z tą reklamą :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze jestem chętny do wspierania ciekawych inicjatyw :)

   Usuń
 2. Ciekawa inicjatywa. :) Nie słyszałam wcześniej o eKulturalnych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja już o nich słyszałam i bardzo mi sie podoba akcja :) sama chętnie zostawiałabym naklejki w rożnych miejscach ale mało bywam...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic straconego, akcja nie ma końca więc kiedyś się nadarzy okazja :)

   Usuń

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...