wtorek, 21 lipca 2015

Czytuś dla najmłodszych

Dzisiaj przedstawiam propozycję dla młodszych czytelników. Postać Czytusia wprowadzi ich w świat książek.


Czytuś jest maskotką biblioteki. Dzięki dzieciom, które mu czytały zostaje ożywiony i postanawia dowiedzieć się skąd się biorą książki.
Urszula Witkowska, na co dzień pracująca w olsztyńskiej bibliotece i prowadząca bloga Pełen Zlew, nieco niespodziewanie została autorką książki dla dzieci. Ta historia jest tak ciekawa, że warto ją poznać bezpośrednio od osoby w to zamieszanej, więc po szczegóły odsyłam do tego wpisu.
Historia w książeczce jest bardzo ciekawa i w przystępny sposób prezentuje w jaki sposób książki trafiają do czytelników. Poziom jest dostosowany do dzieci w wieku około 4-6 lat, a ilość tekstu jest akurat taka, aby można było książeczkę przeczytać na dobranoc za jednym posiedzeniem (przetestowane na mojej własnej latorośli ;)).
Jednak opowiastka dla najmłodszych to nie cała zawartość tej pozycji. Istotną częścią jest przepis na stworzenie książki. Jest również miejsce na napisanie na jego podstawie własnego opowiadania - kto wie, może od tego się zacznie jakaś wielka kariera pisarska? Dodatkowo jest tam kilka zagadek związanych z przygodami Czytusia.
Ilustracje autorstwa Kamila Iwańczyka są przyjemne dla oka i dobrze pasują do konwencji książki.


Za książkę dziękuję portalowi eKulturalni.pl.


Tytuł: Czytuś odkrywa tajemnicę. Skąd się biorą książki?
Autor: Urszula Witkowska, Iwonka Witkowska, Kamil Iwańczyk
Wydawca: Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie
Rok wydania: 2015
Stron: 46

2 komentarze:

  1. No, ja też już powinnam przetestować na mojej córci. W końcu czeka na półce :)
    /Pozdrawiam,
    Szufladopółka

    OdpowiedzUsuń

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...