czwartek, 15 czerwca 2017

English Matters 64/2017 / Wydanie specjalne 22/2017


Zapraszam na przegląd zawartości majowo-czerwcowego numeru magazynu "English Matters" oraz Wydania specjalnego od Colorful Media.
Jak jest wasza wymarzona praca? A może macie takie szczęście, że to właśnie ta obecna? W rankingach na najlepsze miejsca zatrudnienia przodują giganci związani z nowymi technologiami - Google i Facebook. Oprócz wysokich wynagrodzeń i dodatkowych świadczeń umożliwiają również rozwijanie swoich pasji, bo często z nich powstają pomysły na udogodnienia, które potem te firmy wdrażają na całym świecie. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma nic za darmo i praca do której zostaliśmy zatrudnieni musi zostać wykonana. Dlatego gdy chcecie być częścią "Dream companies" warto skorzystać z ofert edukacyjnych dostępnych on-line, często w całości za darmo. W artykule "Digital diploma" znajdziecie przegląd miejsc w sieci, gdzie można takie kursy zrobić. Osobiście korzystałem z Udacity i Codecademy.
Czy wiedzieliście, że prawie połowa Polaków nie zna żadnego języka obcego? A w pozostałej części przeważa język angielski. A jeżeli chcecie poznać więcej szczegółów to przeczytajcie artykuł "Poland in numbers".
Dział "Culture" zawiera dwa artykuły. Pierwszy z nich to wywiad z Donem Allenem, twórcą Kraków King's Players - teatru wystawiającego sztuki w języku angielskim. Drugi poświęcony jest temu, czego boją się Amerykanie. Oprócz spraw znanych z innych części świata jedną z największych obaw jest pozbawienie obywateli prawa do posiadania broni. I nie jest to ograniczone do południowych stanów.
Część poświęcona rozmówkom tym razem przedstawia "mowę nienawiści", choć celem nie jest propagowanie takiego typu wypowiedzi. Warto jednak wiedzieć, kiedy ktoś nas obraża.
"Proud to be British" to prezentacja sylwetek brytyjskich wynalazców i naukowców - tych bardzo znanych i tych mniej, m.in. Johna Logie Bairda (telewizja) czy Alexandra Grahama Bella (telefon).
Redakcja proponuje wycieczkę po angielskich zamkach - wiele z nich powstało w okresie średniowiecza i dziś stanowi wspaniałą atrakcję turystyczną. Można się wtedy przekonać ile jest prawdy w powiedzeniu "An Englishman's castle is his castle".
Na koniec można zapoznać się z dwiema propozycjami określanymi jako "Entertainment 3.0". Są to escape room oraz geocaching. Pierwsza to propozycja dla wielbicieli zagadek, rebusów itp. Zabawa polega na znalezieniu wyjścia z zamkniętego pomieszczenia a znalezienie klucza wymaga rozwiązania różnych zagadek logicznych. Przy okazji - w Bydgoszczy i Warszawie są pokoje inspirowane serią o komisarzu Forscie Remigiusza Mroza. Druga to ogólnoświatowe szukanie skarbów. W specjalnych schowkach są ukryte przedmioty, a lokalizuje się je przy użyciu odbiorników GPS. Po znalezieniu takiego miejsca zabiera się jego zawartość, ale trzeba zostawić coś swojego dla kolejnych poszukiwaczy.

"Wydanie specjalne" tym razem jest dedykowane osobom, które są na wczesnym etapie nauki języka angielskiego. Zamieszczone tam artykuły są napisane prostszym językiem, do tego zawierają porady językowe w języku polskim oraz kilkuobrazkowe słowniczki. W utrwaleniu poznanych słów i wyrażeń pomogą liczne ćwiczenia. Objętość numeru jest większa niż standardowa, gdyż są to tym razem 84 strony. A przeczytać tam można m.in. o Sherlocku Holmesie, Adele, serialu "Teen Wolf" czy najbardziej znanych książkach anglojęzycznych, których głównym motywem jest miłość, np. "Ania z Zielonego Wzgórza" czy "Ptaki ciernistych krzewów". Zapoznać się też można z tradycyjnym angielskim pubem i dowiedzieć się czym jest angielskie śniadanie. Zostajemy także zaproszeni do odwiedzenia Londynu i Nowego Jorku.


Tytuł: English Matters 64/2017 / Wydanie specjalne 22/2017
Wydawca: Colorful Media
Stron: 42 / 84

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...