poniedziałek, 4 grudnia 2017

Podsumowanie "czytalskiego" listopada


Pada śnieg, pada śnieg... A ja zapraszam na podsumowanie ostatniego jesiennego miesiąca.

Na blogu pojawiło się 7 wpisów - pięć książkowych, jeden filmowy i jeden z rodzaju "taka akcja".
2 listopada wystartowała kolejna edycja akcji "Czytaj PL" - za darmo można było uzyskać na miesiąc dostęp do 12 pozycji w wersji elektronicznej (część również jako audiobook). Ja zacząłem słuchać "Korony śniegu i krwi", ale chyba nie skończę, mimo że dostęp został przedłużony do 7 grudnia.
Pod koniec października w kinach pojawił się ostatni w tym roku film Kinowego Universum Marvela, czyli "Thor. Ragnarok". Bardzo kolorowy i bardzo zabawny.
Pierwsza recenzja książkowa to "Ogień sprawiedliwości" - książka, która jednocześnie jest kontynuacją cyklu "Czerwona ofensywa" i otwarciem nowej historii w realiach tamtej serii.
Kilka razy już pisałem. że "jedna książka Mroza w miesiącu" i teoretycznie w listopadzie tak było. Bo "Większość bezwzględna" - drugi tom cyklu "W kręgach władzy" jest wydana pod jego nazwiskiem, ale już "Połów" to dzieło jego "alter ego" z Wysp Owczych.
W zeszłym miesiącu wróciłem także do wpisów z serii [Z kartonu na strychu]. Tym razem przedstawiłem jednocześnie dwie książki - "Kolor magii" i "Blask fantastyczny" Terry'ego Pratchetta z kolekcji Świata Dysku, choć w przypadku tego autora to jest to przypisanie jedynie ze względu na datę wydania, a nie zawartość.
Na koniec zaś zrobiłem drugie podejście do twórczości Camilli Läckberg. Księżniczka z lodu to pierwsza powieść z serii o Fjällbace i niby było ok, ale coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że skandynawskie kryminały to nie moje klimaty.

I to by było na tyle :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...