piątek, 9 lutego 2018

English Matters - Wydanie specjalne Matura


Matura już coraz bliżej. Dla łatwiejszego przebrnięcia przez tą z języka angielskiego proponuję sięgnąć po najnowsze wydanie specjalne magazynu "English Matters".

Moja matura była tak dawno, że języka angielskiego na niej nie było. Jeżeli jesteście jednak grupą docelową tego wydania specjalnego, to zachęcam do sprawdzenia co ciekawego przygotowała redakcja.
Na początek w dziale Speaking duża porcja zwrotów, które pomogą w trakcie części ustnej. Przypomnimy sobie lub poznamy różne zdania, które pozwolą nam zorganizować swoją prezentację, zareagować na pomysły lub złożyć propozycje (oczywiście, tylko te moralne ;)).
Drugi artykuł pomoże nam przetrwać rozgrzewkową pogaduszkę przed właściwym egzaminem. Zawiera też sporą porcję pomocnych wskazówek, jak się ogólnie przygotować do bycia przepytywanym.
Trzeci artykuł dotyczy opisywania zdjęć. Jest to jedna z części egzaminu, która zaczyna się standardowo od słów" The picture shows...". Warto jednak wiedzieć, co powiedzieć dalej, jak powiązać obrazek z czymś z naszego życia.
Dział Conversation Matters tym razem skupia się na kilku krótkich zestawach zdań dotyczących jedzenia - nazw posiłków, smaków, odżywiania, itp.
W części Culture możemy spróbować swoich sił w teście wiedzy o Zjednoczonym Królestwie. Pytania są zróżnicowane, ale ciekawe.
Drugi artykuł dotyczy historii brytyjskiej motoryzacji. Jednocześnie jest to ćwiczenie w uzupełnianiu brakujących zdań.
Po części ustnej czas na część pisemną. Artykuł "Virtual Writing Reality" jest bardzo pomocny w przygotowaniu się do stworzenia prawidłowego listu formalnego i nieformalnego, wpisu na bloga czy e-maila. Przedstawia różnice pomiędzy tymi formami, pokazuje jakich zwrotów użyć w każdym z nich.
Drugi artykuł kładzie nacisk na umiejętność rozróżniania stylu formalnego (oficjalna korespondencja) od nieformalnego (list do kolegi). Jest to bardzo istotne, gdyż użycie nieprawidłowego słownictwa może obniżyć ocenę za zadanie.
"Working Like a Dog" pomoże wam w przypadku, gdy będziecie chcieli napisać artykuł, którego tematyką będzie pogodzenie pracy i studiów. Dostaniecie argumenty dlaczego tak albo nie oraz odpowiednie słownictwo.
Ostatni artykuł w tym dziale to ponownie ćwiczenia - tym razem w znajdowaniu błędów w tekście. Możecie sprawdzić czy wiecie gdzie wpisano błędną formę czasownika lub gdzie pominięto jakieś słowo.
Dział Lifestyle to jeden artykuł, ale zawierający dużo konkretnych wskazówek, jak opisać osobę. Jako przykład wzięto aktorkę Felicity Jones, która grała główną rolę w filmie "Łotr Jeden".
Najtrudniejszą częścią egzaminu jest prawdopodobnie słuchanie. Tu nie ma czasu na przygotowanie sobie planu czy zebranie argumentów. Nagrania mogą być trudne do usłyszenia lub wypowiadane przez osoby z dziwnym akcentem. Można jednak spróbować się przygotować do tego, aby skupić się na ogólnym kontekście oraz robić notatki w trakcie.
Istotna umiejętnością potwierdzającą nasze zdolności językowe jest parafrazowanie. Artykuł  "Grammar Transformers" pomaga w tym i jednocześnie pozwoli przetestować tę umiejętność na kilku zdaniach.
Na koniec został artykuł z działu Travel. Tym razem odbędziemy wycieczkę do Stonehenge, czyli miejsca, którego przeznaczenia nie zna nikt, a teorii na ten temat jest całe mnóstwo.Każdy artykuł w numerze zawiera listę wybranych słówek, a większość również kody QR do plików MP3 z nagranym tekstem
Więcej informacji o magazynach językowych na stronie wydawcy. Można też kupić bieżące wydanie oraz wydania archiwalne.
Jest też możliwość pobrania darmowego e-magazynu. Szczegóły na stronie https://www.kiosk.colorfulmedia.pl/strona/14-darmowy-e-book

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...