środa, 28 lutego 2018

Czytamy dzieciom, czyli #Kochanieprzezczytanie


Magdalena z bloga Save the magic moments postanowiła zorganizować akcję promującą czytanie z dziećmi i dla dzieci. Jako czytający tata postanowiłem dołożyć swoją cegiełkę do tego szczytnego celu. Uprzedzam pytania - na zdjęciu to nie ja.

W dzieciństwie czytałem dużo książek. Potem miałem dłuższą przerwę, ale od kilku lat jestem znowu aktywnym czytelnikiem. Swoim dzieciom już od małego staram się zaszczepić bakcyla obcowania z książką nie tylko od święta. Syn bez przeczytania bajki nie chce zasnąć. Oboje mają też swoje karty biblioteczne. Efekt ostatniej wizyty są na zdjęciu. Przy okazji - Biblioteka Elbląska już dawno przestała być miejscem, gdzie się tylko wypożycza książki. Regularnie w jej filiach są organizowane spotkania z planszówkami, zajęcia dla dzieci, a dwie lokalizacje wyremontowano i wyposażono w sprzęt multimedialny.

Książka na samym dole to egzemplarz, który ja sam wypożyczałem ponad 20 lat temu
Jak widać wypożyczamy różne lektury - część z nich czytam dzieciom na głos, część syn już próbuje samodzielnie.
Chciałbym wam też przybliżyć kilka książek, które warte polecenia.

Seria "Obrazki dla maluchów"To francuska seria książeczek, które przedstawiają bardzo różne tematy. Mamy więc część o dinozaurach, kolorach, morzu, strażakach, a nawet oczekiwaniu na przyjście rodzeństwa. Każda książeczka jest bogato ilustrowana, a treść jest przedstawiona w przystępny sposób, choć pojawiają się pewne uproszczenia, a niektóre informacje nie do końca pasują do naszych realiów lub są już przestarzałe.


Cała seria liczy około 30 pozycji.

Piotr Socha - Pszczoły

To naprawdę rewelacyjna książka edukacyjna od Wydawnictwo Dwie Siostry. Bardzo ładnie wydana - format A3 z twardą okładką.


Wewnątrz znajdziemy solidne kompendium wiedzy o pszczołach - jak to się dzieje, że produkują miód, historia bartnictwa, informacje o rodzajach uli i miodów i mnóstwo innych informacji. A wszystko to świetnie zilustrowane przez Piotra Sochę.Książkę wypożyczyliśmy z biblioteki, ale tak przypadła synowi do gustu, że na urodziny dostał własny egzemplarz.

Grzegorz Kasdepke - Potwór

Grzegorz Kasdepke to znany autor książek dla młodszych czytelników. Jest twórcą postaci Detektywa Pozytywki. Tym razem przedstawia historię przygotowaną dla Tatrzańskiego Parku Narodowego, a wydaną również przez Dwie Siostry.
Mała Zosia jedzie z rodzicami w góry. W trakcie podróży wyobraża sobie, że wjeżdżają w paszczę potwora.


Autorem ilustracji jest wspomniany wyżej Piotr Socha.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...