piątek, 7 grudnia 2018

Remigiusz Mróz - Kontratyp


Chyłka i Zordon stają przed kolejnym trudnym wyzwaniem. Zostają zmuszeni do obrony himalaistki Klary Kabelis, oskarżonej o pozostawienie swoich kolegów na zboczach Annapurny.
"Kontratyp" to ósma część serii, której bohaterką jest bezkompromisowa prawniczka, Joanna Chyłka. Jak zawsze towarzyszy jej Kordian Oryński, choć jego status zawodowy jest tak niejasny jak rozjeżdżone błoto pośniegowe. A śniegu w tej powieści jest dużo, wręcz bardzo dużo, jednka nie ma co się dziwić skoro Chyłka w celu rozwiązania sprawy leci do Nepalu, aby na zboczach Annapurny szukać dowodów na niewinność swojej klientki - himalaistki Klary Kabelis. Joanna bardzo nie chciała brać tej sprawy, gdyż reputacja kancelarii po ostatnich zleceniach jest mocno nadwerężona. Kiedy jednak w grę wchodzi życie kogoś bliskiego, to nie ma to tamto i  wyrusza się na najbardziej nieracjonalną wyprawę życia. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że to Chyłka - kobieta uparta i przeświadczona o słuszności swojego postępowania, czyli idealna postać literacka do podziwiania w trakcie lektury, ale trudna do współżycia w rzeczywistym świecie.
Oprócz wątku prawniczego, jak zawsze, rozgrywa się wątek relacji pomiędzy Joanna i Zordonem. Kiedy po zakończeniu "Testamentu" wydawało się, że ich stosunki wychodzą na prostą to autor oczywiście nie mógł im tego ułatwić i nie zostawił ich w spokoju, tylko dokłada im kolejne problemy. Patrząc jednak na zakończenie (oczywiście w stylu Mroza) wychodzi na to, że - tak czy inaczej - długo to nie potrwa.
Podsumowując - jedna z lepszych części serii, choć sam pomysł wysłania Chyłki w tak niecodzienne dla niej miejsce wydaje się karkołomny i dosyć mocno krytykowany w opiniach.Tytuł: Kontratyp
Autor: Remigiusz Mróz
Wydawca: Czwarta Strona
Rok wydania: 2018
Stron: 532

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...