wtorek, 18 grudnia 2018

Święta na krwawo


Boże Narodzenie to okres radości, pokoju itp, itd. Jednak dla autorów kryminałów to czas akcji dobry jak każdy inny. Przedstawiam kilka pozycji z tego gatunku, których fabuła rozgrywa się w okolicach świąt i Nowego Roku.

Marcin Ciszewski - Wiatr


Jakub Tyszkiewicz zdecydowanie nie chciał się wybierać na imprezę sylwestrową na szczycie Kasprowego Wierchu z ludźmi, których nigdy wcześniej nie widział. Gdyby wiedział co go tam czeka, to nawet obietnice jego żony Heleny czy towarzystwo jego przyjaciela i współpracownika Stanisława, nie zmusiłyby go do tej eskapady. Już jazda kolejką linową przy wietrze przekraczającym dopuszczalne normy utwierdziła go w przekonaniu, że nic dobrego nie może z tego wyjść.

Marcin Ciszewski - Mróz


Na początku jest trup. A właściwie to kilka trupów, ale ten jeden jest znaczący. Jest nim meteorolog, który odkrył, że nad Polskę nadciąga niż atmosferyczny mogący spowodować, że nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą przypominać epokę lodowcową. Do rozwiązania zagadki śmierci Bartosza Wicherka zostaje stworzony specjalny zespół pod dowództwem nadkomisarza Jakuba Tyszkiewicza. Jednak po znalezieniu pendrive'a z dokumentami meteorologa grupa zostaje rozwiązana, a jej członkowie skierowani na urlopy. Nie dane im będzie spędzić wolnego czasu w gronie rodzinnym, gdyż pewne kręgi chcą wykorzystać nadchodzące oziębienie do swoich, nie do końca uczciwych, celów.

Camilla Läckberg - Zamieć śnieżna i woń migdałów


Martin Mohlin, komisarz policji, udaje się ze swoją dziewczyną na rodzinne spotkanie świąteczne. W trakcie kolacji umiera jej dziadek. Niestety, ze względu na szalejącą śnieżycę wyspa zostaje odcięta od świata. Martin musi sam rozwiązać zagadkę śmierci nestora rodu.

Max Czornyj - Grzech


Zamiast cieszyć się nadchodzącymi świętami komisarz Eryk Deryło poszukuje zaginionych kobiet. Sprawa się pogarsza, kiedy na lubelskim cmentarzu zostają odnalezione zwłoki jednej z nich. Ciało zostało zbezczeszczone i pozostawione w dziwnej pozie. Rozgrywka z mordercą nie będzie łatwa, a stawką będą kolejne życia.

Louise Penny - Zabójczy mróz


W trakcie świątecznego meczu curlingu ginie jedna z mieszkanek Three Pines. Do zbadania tej sprawy zostaje oddelegowany inspektor Armand Gamache, który rok wcześniej również poszukiwał mordercy w tym mieście. Sprawę komplikuje fakt, że zmarła nie była lubiana przez sąsiadów i wielu z nich miałoby motyw, aby pozbawić ją życia.

A wy znacie jakieś pozycje, które pasowałyby do powyższej listy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...