czwartek, 17 stycznia 2019

English Matters 74/2019


Pierwszy numer magazynu "English Matters" poleca się do czytania. A co w środku?

"Eating to Your Blood Type" - mam grupę 0, więc powinienem unikać np. produktów mlecznych i kawy, ale jak można sobie odmówić gorącego kakao albo porannej kawy, kiedy miało się 5 godzin na sen?
"Lee kontra Jack" - Lee Childa znam z ekranizacji jego książek, ale po żadną jeszcze nie sięgnąłem. Czuję się jednak zachęcony, ale kiedy znaleźć na to czas?
"Oxford Street - London's Famous Shopping Paradise" - tytułowa ulica to jedno z najbardziej znanych miejsc zakupowych na świecie.
"Is Big Brother Always Watching?" - na temat RODO/GDPR pojawia się tyle dziwnych i niepotwierdzonych informacji, że trudno się w tym połapać, dlatego wyjaśnia to dwoje prawników na co dzień zajmujących się tą tematyką.
"Victorian Cultural Life" - rozrywka w czasach wiktoriańskich rozkwitała.
"At the University" - czasy studenckie mam już za sobą i niech już tak zostanie, ale młodszym mogą się przydać zwroty związane ze studiami i uczelniami wyższymi.
"The Ambience of Aberdeen" - to miasto to europejska stolica ropy naftowej, ale dla turystów też jest w nim wiele atrakcji.
"Compound nouns" - pisownia rzeczowników złożonych to trudna sprawa - jedne są pisane jako dwa słowa, inne jako jedno, a jeszcze inne z myślnikiem.
"Learning from Lyrics" - ja właśnie w ten sposób uczyłem się języka. Brałem tekst piosenki i tłumaczyłem na własną rękę. Oczywiście było to obciążone sporymi błędami, bo nie ogarniałem czasami kontekstu itp.W artykule znajdziecie przygotowaną tabelę z propozycjami piosenek napisanych w różnych konstrukcjach gramatycznych, np. dla Present Simple to m.in. "She loves You" The Beatles, dla Passive Voice "She will be loved" Maroon 5, a prezentowany poniżej utwór widnieje jako propozycja do Conditionals.
"Masterpieces of BBC" - przez prawie 100 lat działania BBC stworzyło całe mnóstwo rzeczy, które stały się pozycjami obowiązkowymi na listach kinomaniaków i nie tylko.
"From A to Z: Luscious L" - sponsorem dzisiejszego odcinak była literka L.
Każdy artykuł w numerze zawiera listę wybranych słówek, a większość również kody QR do plików MP3 z nagranym tekstem.
Więcej informacji o magazynach językowych na stronie wydawcy. Można też kupić bieżące wydanie oraz wydania archiwalne.
Jest też możliwość pobrania darmowego e-magazynu. Szczegóły na stronie https://www.kiosk.colorfulmedia.pl/strona/14-darmowy-e-book

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...