środa, 23 kwietnia 2014

Uratować rodzinę

"Upadły anioł" Mari Jungstedt to szósty kryminał z serii o inspektorze Andreasie Knutasie, policjancie z jednej ze szwedzkich wysp - Gotlandii.


W Visby otworzono nową halę konferencyjną. Organizator przyjęcia z tej okazji, Viktor Algard, nie mógł przewidzieć, jak ten wieczór się dla niego skończy. Inspektor Knutas, który musi poradzić sobie również z problemami rodzinnymi, w trakcie śledztwa trafi na wiele wątków i podejrzanych - czy Viktor zginął na zlecenie swojego byłego konkurenta w interesach. A może to zemsta żony, która nie może się pogodzić z porzuceniem. Równoległe swoje dochodzenie prowadzi Johan Berg - miejscowy dziennikarz, który przygotowuje reportaż o pobiciu nastolatka pod klubem należącym do denata.

Mari Jungstedt stworzyła ciekawą powieść z gatunku kryminału psychologicznego. Odgadnięcie, kto zabił nie jest proste, gdyż autorka postarała się o kilka zwrotów akcji. Część książki jest napisana w pierwszej osobie i ma na celu wprowadzenie dodatkowych informacji o motywach postępowania "tego złego", chociaż dopiero na końcu dowiadujemy się, kto jest narratorem. Nie było też problemu z kwestią, że jest to kolejna pozycja serii, gdyż nie znajduje się w niej wątków, które wymagają znajomości poprzednich części.


Tytuł: Upadły anioł
Autor: Mari Jungstedt
Wydawnictwo: Bellona
Rok wydania: 2012
Stron: 330

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...