środa, 18 lutego 2015

LBA od Gabrielle

Stało się, zostałem nominowany do LBA. Wszystkiemu winna Gabrielle z bloga "Upolowane stronice" ;) Oczywiście jest mi miło, że pomyślała o mnie :)
1. Dajesz się kusić mocno reklamowanym książkom, czy może masz bardziej sceptyczne podejście? Odpowiedź uzasadnij.

Uważam, że jeżeli coś jest dobre to samo będzie się reklamować - przeważnie stosuję zasadę ograniczonego zaufania i nie rzucam się na takie nachalnie promowane książki.

2. Uprawiasz jakiś sport? Jeśli tak, to jaki?

W tej chwili nie uprawiam żadnego sportu w jakiś zorganizowany sposób. Jeżdżę na rowerze, w miarę posiadanego wolnego czasu biorę udział w marszach na orientację i raz w roku robię sobie "przechadzkę" po Mierzei Wiślanej od granicy z Rosją do Ujścia Wisły (jakieś 60 km ;)

3. Idealne wakacje to takie, gdzie możesz leniuchować, czy może preferujesz bardziej aktywny odpoczynek? Jeśli tak, to jaki?

Zdecydowanie aktywny :) Uwielbiam góry i strasznie ubolewam, że mieszkam na drugim końcu kraju. Co zabawniejsze - morze widuję częściej w telewizji, choć mam do niego jakieś 20 km.

4. W idealnym świecie byłabyś/byłbyś…?

Nie wiem, powiem szczerze - moje dotychczasowe życie jest całkiem udane, tylko czemu w te góry tak daleko?! W sumie to tylko to bym zmienił ;)

5. Czy jest jakaś książka, która być może nawet nie mieści się w ramach Twoich czytelniczych zainteresowań, a jednak coś Cię ciągnie do jej poznania? Jeśli tak, podaj jej tytuł i autora.

Nie spotkałem jeszcze takiej pozycji - jak do czegoś mnie nie ciągnie to daję sobie z tym spokój i skupiam się na rzeczach mi bliższych.

6. Budzisz się któregoś ranka i okazuje się, że jakimś cudem cofnęłaś/cofnąłeś się w czasie o co najmniej dwa wieki. Co robisz najpierw? 

Zdobywam jakieś ubranie, co by w miarę swobodnie poruszać się - nic tak nie wzbudza zainteresowania jak dziwaczne ciuchy.

7. Kot czy pies? 

Raczej żadne z nich, ale jeżeli już to bliżej mi do kota - psy są strasznie hałaśliwe (wiem, koty też potrafią takie być, ale mimo wszystko zdarza się to rzadziej), trzeba się nimi zajmować a ja po prostu nie mam na to czasu i chęci.

8. W wyborze swoich lektur kierujesz się okładkami? 

Zdarza mi się zwrócić uwagę na książkę bo okładka mnie zainteresowała np. "Ziemia wojny" lub "Cel namierzony" - przeważnie jestem zadowolony z takiego wyboru, ale nie jest to głównym wyznacznikiem czy sięgnę po daną pozycję.

9. Cytat, który jako pierwszy przychodzi Ci do głowy, to…

Tu powinny się pojawić jakieś wzniosłe, motywujące słowa o miłości albo czymś takim, ale jest problem  - pierwszy cytat o jakim myślę to "Kula 9 mm to najlepsze co mogło wpaść terroryście do głowy". Autorem jest Tom Clancy, ale nie pamiętam z której to książki.

10. Wolisz książki osadzone w przeszłości, teraźniejszości czy przyszłości? 

Raczej w teraźniejszości, zwłaszcza kiedy są w nich odniesienia do współczesnych wydarzeń. Oczywiście nie pogardzę też dobrą książką historyczną lub sf, ale jakoś tak political fiction typu "Mróz" czy "Upał" przemawia do mnie najbardziej.

11. Najładniejszy tytuł książki, to…

Nie mam na razie takiego, który zapadłby mi tak znacząco w pamięć, ale mam jedno takie skojarzenie - gdy ktoś się pyta o hasło to odpowiadam "Hasło brzmi: Sailor V!" ;)

Nie bardzo mam kogo nominować bo jestem raczej obserwatorem innych blogów, niż jakimś aktywnym komentatorem albo coś w ten deseń. Jeżeli ktoś jest chętny sam z siebie odpowiedzieć na zestaw pytań od Gabrielle to zachęcam :)

2 komentarze:

 1. Dzięki za udział w zabawie i odpowiedzenie na moje pytania :)

  Cytat fajny :D Książki Clancy'ego mnie kuszą od dawna. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dla mnie Clancy był najlepszym autorem political fiction - jeśli znajdę trochę czasu to może sobie znowu przeczytam serię o Jacku Ryanie :)

   Usuń

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...