niedziela, 1 lutego 2015

Podsumowanie "czytalskiego" stycznia


Pierwszy miesiąc nowego roku za nami. Z przeczytanymi książkami słabo, bo wyszły zaledwie dwie, ale sesja ma swoje prawa i trzeba było zmienić priorytety.
Te dwie pozycje to "Ziemia wojny" Julii Łatyniny oraz "Gdańsk 1930-1945. Koniec pewnego Wolnego Miasta" Dietera Schenka. Obie książki pozyskałem w ramach współpracy z portalem eKulturalni.pl, który wam polecałem w tym wpisie. Ponadto pojawiły się dwa posty z cyklu [Z kartonu na strychu] - pierwszy dotyczył książki sygnowanej nazwiskiem Alfreda Hitchcocka, drugi zbioru opowiadań o spadochroniarzach "Cień spadochronu". Ostatni, ale tak naprawdę pierwszy w tym roku post to było zestawienie 5 książek, które najbardziej przypadły mi do gustu w 2014 roku.

Natomiast moja półka z książkami do przeczytania rozrosła się wyjątkowo w tym miesiącu - promocja Wydawnictwa Literackiego zachęciła mnie do nabycia 3 książek - "Pluton wyrzutków", "Niełatwy dzień" oraz "Pilot Apacza" - spodziewajcie się więc sporej dawki literatury wojskowej w najbliższym czasie. Do tego doszły dwie książki z kiermaszu w Biedronce - "Na tropie jednorożca" oraz "Największy lęk". Ostania pozycja z literatury to "Fala upału". Ponadto w elbląskim antykwariacie znalazłem 8(!) komiksów z serii "Kajko i Kokosz" - część z nich jeszcze wydanych na żółtym papierze. Oprócz tego w Matrasie wyszukałem jeden zeszyt Kapitana Żbika, no i kupiłem kolejne zeszyty przygód Tytusa z najnowszego wydania. W kolejce czekają również kolejne komiksy z serii "Firefly" (to już pożyczone).

Było też trochę innych wydarzeń:
- blog jest teraz dostępny pod adresem czytalski.pl. W związku z tym proszę o sprawdzenie czy w "Liście czytelniczej" Bloggera (o ile korzystacie) pojawiają się informacje o nowych wpisach ode mnie - może trzeba będzie ręcznie zaktualizować adres
- zgłosiłem się do konkursu na Blog Roku 2014. Trzeciego lutego od godziny 15:00 można będzie na niego głosować, do czego was zachęcam :)
- będę prowadził współpracę z Wydawnictwem Znak, co mnie bardzo cieszy, gdyż jeden z moich ulubionych autorów - Marcin Ciszewski - wydaje u nich swoje książki :)

1 komentarz:

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...