piątek, 27 maja 2016

English Matters 58/2016

Czasopismo "English Matters" znam z blogów m.in. Nefmi i Fenko, więc kiedy dostałem propozycję współpracy od wydawnictwa Colorful Media nie miałem się nad czym zastanawiać :)Oprócz magazynów w języku angielskim Colorful Media wydaje czasopisma po francusku, niemiecku, włosku, rosyjsku i hiszpańsku, a także "StartUp Magazine" dla początkujących biznesmenów. Pełną ofertę można znaleźć pod adresem http://www.kiosk.colorfulmedia.pl

Znajomość angielskiego to w obecnych czasach rzecz niemal powszechna, a w mojej branży (IT) nawet wymagana. Bez tego nie ma co liczyć na ciekawe zajęcie, bo większość dokumentacji jest pisana w tym języku. Do tego sporo firm pracuje z zagranicznymi klientami, więc nie ma zmiłuj. Ja też często muszę sprawdzać słownictwo, wobec czego takie pomoce jak "EM" są bardzo pożądane. Tym bardziej, że podoba mi się sposób przedstawienia treści - przy każdym artykule znajduje się słowniczek z tłumaczeniami użytych zwrotów i słówek, a w samym tekście są one podkreślone. Ponadto wybrane artykułu są dostępne na stronie magazynu w formacie MP3. Również cena (9,50 zł) jest zachęcająca.
Ale pora przejść do szczegółów. Co zaś znajduje się w bieżącym wydaniu? Bohaterką tematu z okładki jest Emma Watson, znana z roli Hermiony Granger w filmach o Harrym Potterze. Interesujące jest też analiza obecnego pokolenia dwudziestolatków, zwanych "pokoleniem K" (K od Katniss - bohaterki "Igrzysk Śmierci"). Dla fanek mody jest artykuł o Zoelli - brytyjskiej blogerce modowej (znaczy się "szafiarka", bo ja akurat takich osób nie trawię). Na kolejnych stronach jest historia memów, a także wywiad, z okazji 400. rocznicy śmierci Shakespeare'a, z Michaelem Dobsonem - dyrektorem Shakespeare Institute. Osoby interesujące się podróżami mogą poczytać o Syrii, a fani nowinek technicznych - o drukarkach 3D. Jest też coś dla "oglądaczy" - propozycja trzech interesujących seriali kryminalnych (oczywiście brytyjskich).
Oprócz artykułów są także działy stricte związane z nauką języka, np. zwroty przydatne przy ustalaniu spotkań.
Podsumowując - polecam dla osób, które już mają opanowany język na poziomie co najmniej  podstawowym, gdyż nie ma tu tłumaczonych zasad gramatyki, można natomiast poszerzyć zakres słownictwa (ja wychodzę z założenia, że to nic złego powiedzieć "Kali mieć krowa", ale trzeba wiedzieć jak w danym języku jest "krowa").


Tytuł: English Matters 58/2016 (maj - czerwiec)
Wydawca: Colorful Media
Stron: 42

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...