sobota, 4 czerwca 2016

Noc Bibliotek 2016

Miała być recenzja, a jest relacja z imprezy pod nazwą "Noc Bibliotek", której lokalną edycję zorganizowała Biblioteka Elbląska.


Źródło: https://www.facebook.com/BibliotekaElblaska/?fref=ts
"Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury, często jedyne w małych miejscowościach, gdzie nie ma teatrów, kin, muzeów, galerii i filharmonii. Miejsca z bogatą ofertą kulturalną, z których zasobów warto korzystać." (Źródło: Noc Bibliotek)


Biblioteka Elbląska już dawno przestała być postrzegana jako miejsce, gdzie się tylko wypożycza książki. Stała się centrum kultury, a także rozrywki, bo wcale nie jest tak trudno powiązać jedno z drugim.Najważniejszym (przynajmniej dla mnie, ale patrząc po ilości kupujących to chyba nie tylko) punktem tej imprezy był kiermasz książek wycofanych z obrotu bibliotecznego. Każdą z tych pozycji można było nabyć za 1 zł, więc chętnych było wielu. Sam powiększyłem swój księgozbiór o 16 nowych pozycji . Nie jest to jakiś szczególny wynik, gdyż widziałem co najmniej kilka osób ze stosami dwa i trzy razy większymi. Z racji tego, że książki te mają już sporo przejść za sobą, nie są w idealnym stanie, ale to i tak są zakupy raczej sentymentalne niż do eksponowania w domowej biblioteczce. Kilka z nich jest dla syna, choć Kleksa chętnie sam przeczytałem :)

Kolejną atrakcją była możliwość pogrania w gry planszowe. Biblioteka kilka dni temu powiększyła swój inwentarz o bardzo ciekawe stoły i ławki wykonane z palet, wobec czego była okazja ich sprawdzenia i przy okazji przetestowania różnych planszówek. Już wiem, że "Pszczółki" są grą, którą syn polubi (choć cena nie jest zbyt przystępna).Na dziedzińcu znajdowała się także wystawa prezentująca fragmenty zielników znajdujących się w zbiorach BE.

Było też coś dla fanów "Gwiezdnych wojen" - prelekcja o planecie Tatooine oraz wystawa książek, modeli i innych rzeczy powiązanych z historią Luke'a Skywalkera.
Można było też spotkać postacie z filmów.
Niestety, mogłem uczestniczyć tylko w kilku punktach programu, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej. A kolejny kiermasz już we wrześniu :)

2 komentarze:

 1. Widzę, że w Elblągu Noc Bibliotek wyglądała trochę, jak wrocławskie Dni Fantastyki, na których niedawno byłam - też widziałam tam cosplayerów, były prelekcje i stoiska z grami planszowymi :)
  Co do samej Nocy Bibliotek, niestety nie miałam możliwości w niej uczestniczyć. Żałuję, ale może za rok się uda ;)

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BE bardzo często organizuje spotkania z planszówkami, a "GW" pojawiły się po raz pierwszy.

   Usuń

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...