piątek, 29 lipca 2016

English matters 59/2016

Wakacje to czas odpoczynku, ale nawet wtedy warto korzystać z okazji aby podszlifować znajomość angielskiego. Tym bardziej, że nowe wydanie specjalne magazynu "English matters" dotyczy podróżowania.Na okładce tym razem gości Leonardo DiCaprio. Może nie jestem jakimś wielkim fanem tego aktora, ale doceniam jego role. Oskarowego filmu nie widziałem, ale jak będzie okazja, to postaram się to nadrobić.

Jako że magazyn pojawił się pod koniec czerwca nie mogło w nim zabraknąć tematu związanego z Euro. Przedstawiono w nim sylwetkę Roberta Lewandowskiego - naszego obecnego najlepszego reprezentanta (choć we Francji to Kuba Błaszczykowski wypadł lepiej).
"Loking for Love" to artykuł prezentujący twórcę jednego z czołowych serwisów randkowych online. Sam jestem raczej sceptycznie nastawiony do takiego sposobu poznawania ludzi, ale podobno inni znaleźli w ten sposób bratnie dusze.
Jest coś dla fanów kryminałów - krótka historia chyba najsławniejszego komisariatu policji na świecie, czyli Scotland Yard. A jeżeli interesujecie się historią USA to dla was jest artykuł dotyczący ciekawostek związanych z amerykańskimi prezydentami.
To wydanie jest mocno związane z filmami. Oprócz wspomnianego wcześniej tematu o Leonardo zaprezentowane zostały wybrane najciekawsze cytaty z historii brytyjskiej kinematografii. Ponadto przedstawiona została historia filmów muzycznych oraz analiza tekstu piosenki "Footloose" z musicalu o tym samym tytule.
Czy angielski może być nowym językiem miłości? Argumenty za takim twierdzeniem można poznać w artykule "English Is Sexy!".
Jeżeli wygracie kiedyś w totolotka to część wygranej możecie przeznaczyć na podróż na egzotyczną wyspę Bali. Różnorodność oferty turystycznej sprawia, że każdy znajdzie tam coś dla siebie, choć trudno ukryć, że przyda się do tego zasobny portfel.

Równocześnie w kioskach pojawił się wakacyjny numer specjalny poświęcony w całości sprawom związanym z podróżowaniem. Przedstawiono w nim np. serwisy pozwalające na znalezienie noclegu - za darmo lub za opłatą - w zależności od posiadanego budżetu. Pojawiła się też lista przydatny aplikacji, np. mobilnych wersji serwisów noclegowych, rezerwacji lotów czy komunikatorów. Jeżeli macie problemy z pakowaniem, to tutaj znajdziecie także porady co ze sobą zabrać, aby nie zostać niemile zaskoczonym w trakcie podróży.
Jeżeli chcecie podróżować za grosze to warto zapoznać się ze wskazówkami w artykule "Budget Travel" oraz w wywiadzie z Karolem Lewandowskim - autorem bloga busemprzezswiat.pl.
W dziale "Places" zaprezentowano ciekawe kierunki na wakacje - Wielka Brytania, Hiszpania, Macedonia. Oprócz tego opisano coś co się nazywa "fitness travel" (połączenie wakacji z poprawa kondycji lub zrzuceniem wagi) oraz letnie festiwale muzyczne, na których często występują znane gwiazdy, ale nie są tak drogie jak te powszechnie oblegane.
Na koniec możemy znaleźć bardzo potrzebne zwroty związane m.in. z pytaniem o drogę oraz kilka ciekawych potraw z Europy.
Więc komu w drogę temu buty na nogi i plecak na garba :)


Tytuł: English matters 59/2016 (lipiec-sierpień) / English matters. Wydanie specjalne 18/2016
Wydawca: Colorful Media
Stron: 42 / 42

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...