sobota, 2 lipca 2016

Podsumowanie "czytalskiego" czerwca

"Wakacje, znów będą wakacje..." - lata temu śpiewał tak kabaret OT.TO. Lato się zaczęło, wobec czego pora na podsumowanie czerwca.W czerwcu pojawiło się 10 tekstów: 8 recenzji, jedna relacja i luźny tekst o miejscach z książek.
Na początku miesiąca zamieściłem krótką relację z kolejnej edycji "Nocy bibliotek", której lokalną odsłonę przygotowała Biblioteka Elbląska. Natomiast pod koniec czerwca napisałem tekst o wędrówkach - małych i dużych - po miejscach z książek.
W recenzjach dwa razy pojawił się dwa razy Remigiusz Mróz. Najpierw z pierwszą częścią trylogii "Parabellum", a w ostatnim dniu z najnowszą książką, czyli "W cieniu prawa".
Przeczytałem także nową książkę mojego drugiego ulubionego autora, Marcina Ciszewskiego. "Powstanie warszawskie" to beletryzowana wersja filmu stworzonego z oryginalnych kronik powstańczych.
To jednak nie koniec wojennych klimatów - "Pięć dni ze swastyką" to kryminał, którego akcja dzieje się na jesieni 1942 roku.
Kryminalna zagadka jest również podstawą dwóch książek, napisanych przez kobiety. Jedna z nich, "Zamieć śnieżna i woń migdałów" to moje pierwsze, choć nieudane, spotkanie z Camillą Läckberg. Druga, "Pałac tajemnic" to kolejne spotkanie z Agnieszką Pietrzyk. 
Michael Dobbs jest znany głównie jako autor trylogii "Hoiuse of Cards", ale to nie jest jego jedyne dokonanie literackie. "Dzień lordów" to pierwsza część cyklu, którego bohaterem jest Harry Jones - były komandos i polityk.
Na koniec została recenzja majowego numeru magazynu "Pocisk".

2 komentarze:

 1. Czytałam Pałac tajemnic i przyznam szczerze, że źle nie było!
  Poza tym, jestem u Ciebie pierwszy raz i powiem, że nawet tu fajnie i ciekawie. Chyba nie jesteś od dawna na zblogowanych? Bo jakoś nie mogłam na Ciebie trafić. :(
  Mam nadzieję, że częściej będziesz mi się pojawiał w spisach!

  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie w wolnej chwili ;)
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na zblogowanych jestem już od listopada 2014. Cieszę się, że spodobało Ci się u mnie i zapraszam na kolejne wpisy :)

   Usuń

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...