wtorek, 24 lipca 2018

English Matters 71/2018


Zapraszam na prezentację najnowszego numeru magazynu "English Matters".

"Sam Claiflin - English Actor on the Rise": Na otwarcie dostajemy artykuł przedstawiający sylwetkę Sama Claflina - młodego brytyjskiego aktora. Przyznam szczerze, że dopiero po przeczytaniu informacji, że grał w "Igrzyskach Śmierci" skojarzyłem, że jednak gdzieś go widziałem - jak widać oglądam za mało filmów.
"On the Edge of Your Personality": Drugi artykuł dotyczy choroby określanej mianem Borderline Personality Disorder. Charakteryzuje się ona ciągłymi zmianami nastroju, agresywnym zachowaniem, brakiem stabilności w relacjach międzyludzkich, itp. I nie jest wcale tak rzadka, jak mogłoby się wydawać.
"George Carlin, an Unconventional Comic": Trzeci artykuł to sylwetka kolejnego artysty - tym razem nieżyjącego już komika George'a Carlina. Jego kariera sceniczna charakteryzowała się ciągłym przesuwaniem granicy tego, z czego można żartować.
"Greed is Good": Wall Street.Ta nazwa wywołuje tylko jedno skojarzenie - ogromne pieniądze. To również jedno z najistotniejszych miejsc na finansowej mapie świata. Dzięki "English Matters" możemy poznać historię tej ulicy i kilku ludzi na niej pracujących.
"By the Book": Kolejny artykuł to zbiór różnorodnych tekstów literackich, które czerpały swoją inspirację z Biblii. Przytoczone są zarówno cytaty z literatury, dramatów, poezji, jak i tekstów piosenek.
"King Arthur - Legend or Real King":Czy Król Artur naprawdę istniał? Niestety, naukowcy nie są w stanie jednoznacznie potwierdzić lub zaprzeczyć temu twierdzeniu. Jedno jednak jest pewne - legendy arturiańskie są jednym z filarów kultury europejskiej i nieustającą inspiracją dla twórców.
"Small Talk": Dobrze zagajona rozmowa spora część jej dalszego sukcesu.W tym artykule znajduje się zbiór pomocnych zdań i krótkich konwersacji z ich wykorzystaniem.
 "At the Swimming Pool": Kolejny zestaw tematyczny - tym razem pomocny w czasie wizyty na basenie.
"Twisting and Turning with the Gerund": Gerund to jedno z utrapień dla uczących się angielskiego. Tu jest małe wsparcie w postaci zbioru zasad jego używania.
"Tied Up in Rope Parks": Parki linowe są bardzo popularną formą rozrywki.Wpięci w liny możemy niczym wiewiórki poruszać się pomiędzy koronami drzew (i nie tylko, bo jeden z takich obiektów otacza wieżowiec w Malezji).
"Fear Factor: The Ultimate Entertainment": Pamiętacie takie reality show "Nieustraszeni"? Jego uczestnicy musieli wykonywać zadania wymagające nie lada odwagi albo samozaparcia. W USA show ma kolejną odsłonę, ale wyzwania są bardziej współczesne, np. gracze muszą uratować swoje smartfony wiszące nad przepaścią.
"Bumpy Ride with Margaret": Na koniec zapoznamy się z rozłożonym na czynniki pierwsze tekstem jednej z piosenek wykonywanych przez Margaret, która swoje utwory wykonuje po angielsku.Każdy artykuł w numerze zawiera listę wybranych słówek, a większość również kody QR do plików MP3 z nagranym tekstem.
Więcej informacji o magazynach językowych na stronie wydawcy. Można też kupić bieżące wydanie oraz wydania archiwalne.
Jest też możliwość pobrania darmowego e-magazynu. Szczegóły na stronie https://www.kiosk.colorfulmedia.pl/strona/14-darmowy-e-book

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...