czwartek, 26 lipca 2018

Mangowo #2


Zapraszam na drugi zbiorczy post o mangach.

Tym razem prezentuję cztery tytułu. Zacznę od kontynuacji tych z poprzedniego "mangowego" postu.
Drugi tom "Fullmetal Alchemist" zawiera cztery rozdziały. Bracia odwiedzają alchemika Shou Tuckera, który prowadzi badania nad tworzeniem chimer. To co się tam wydarzy to bardzo emocjonalna historia. Tam też poznajemy postać, która przez dłuższy czas będzie wrogiem alchemików.
"Slayers" to sześć rozdziałów, który fabularnie nie odróżniają się od części pierwszej. Lina z Gourrym tłuką wrogów, przy okazji zdobywając kilka cennych artefaktów - wszystko to w humorystycznym tonie.
Wreszcie zabrałem się za komiksową wersję "Czarodziejki z Księżyca". Chronologicznie to najwcześniej w Polsce wydana seria z prezentowanych. I, niestety, to widać. Poziom edytorski jest niezbyt wysoki - w wielu miejscach polskie zdania nie pasują "fizycznie" do dymków, różne kroje czcionek. Sam tomik wydany jest też w formacie europejskim ("okładka z przodu" ;)). Fabularnie to 5 rozdziałów, w trakcie których Bunny dostaje swoje moce i zbiera drużynę - Ami, Rei i Makoto. Graficznie mi się to również średnio podoba - za bardzo jestem przyzwyczajony do animowanej wersji.
Na koniec został siódmy tom "Neon Genesis Evangelion". Kiedyś już przedstawiałem tę mangę, ale teraz udało mi się dostać kolejne tomy, gdyż wersja zeszytowa kończyła się na około 40 rozdziale.


Tytuł: Fullmetal Alchemist // Magiczni wojownicy. Slayers. Legenda ciemności / Cyobakumadouden Slayers // Czarodziejka z Księżyca / Sailormoon // Neon Genesis Evangelion
Autor: Hiromu Arakawa / Shoko Yoshinaka, Rui Araizumi / Naoko Takeuchi / Yoshiyuki Sadamoto
Wydawca: JPF
Rok wydania: 2006/2002 // 2003/1996 // 1992/1997 // 2001/2004
Stron: 186 / 162 / 192 / 188

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...