środa, 3 kwietnia 2019

Riccardo Francaviglia, Margherita Sgarlata - Atlas wielkich odkrywców


Co prawda akcja "Kochanie przez czytanie" formalnie się zakończyła, ale skoro obchodzimy Dzień Książek dla Dzieci to przedstawię jeszcze jedną pozycję, która bardzo mojemu synowi bardzo przypadła do gustu.

"Atlas wielkich odkrywców" to bardzo dobra pozycja dla dzieci, które wykazują zainteresowanie historią, geografią i czują żądzę przygód. Autorzy w przystępny sposób przedstawili historię odkryć geograficznych począwszy od czasów starożytnych aż do współczesności. Na kartach książki znajdziemy takie postacie jak Ferdynand Magellan, Krzysztof Kolumb, Roald Amundsen czy Robert Peary.


Każdemu z podróżników poświecono cztery strony. Na dwóch znajduje się ich krótka biografia wraz z głównymi osiągnięciami, schematyczna mapa podróży, kilka dodatkowych szczegółów oraz informacja o współczesnych upamiętnieniach. Na kolejnych jest dwustronna ilustracja oraz - w zależności od postaci - fragment dziennika, pamiętnika współtowarzyszy lub innych wspomnień.
Prezentowana pozycja z pewnością będzie dobrym prezentem dla dzieci zainteresowanych odkrywaniem świata.

Wpis pojawił się w ramach akcji "Kochanie przez czytanie" organizowanej przez Magdę z bloga Save the magic moments.Tytuł: Atlas wielkich odkrywców
Autor: Riccardo Francaviglia, Margherita Sgarlata
Wydawca: Olesiejuk
Rok wydania: 2018
Stron: 96

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...