sobota, 1 listopada 2014

Podsumowanie "czytalskiego" października

Październik za nami i pora na kolejne podsumowanie.


Łącznie na blogu pojawiło się 13 wpisów, z czego jeden to podsumowanie września, cztery dotyczyły recenzji książek z poprzedniego miesiąca, sześć pozycji bieżących, jeden jest recenzją filmu i jeden propaguje wyzwanie od eKulturalnych.Zaległe recenzje to:
Pomnik cesarzowej Achai t. 1 
Pomnik cesarzowej Achai t. 2
Sezon burz
last minute. 24h chrześcijaństwa na świecie

Książek przeczytanych i zrecenzowanych w październiku było sześć. Na początku miesiąca był Pomnik cesarzowej Achai t. 3 Andrzeja Ziemiańskiego. Zaraz potem byli Chłopcy Jakuba Ćwieka - dalsze losy towarzyszy Piotrusia Pana w wersji dla dorosłych. Nie mogło zabraknąć oczywiście literatury militarnej. Tym razem byli to (Nie)potrzebni Marcina Ogdowskiego - powieść poruszająca tematykę losów żołnierzy po powrocie z wojny. Miłym zaskoczeniem dla mnie było, że autor umieścił odnośnik do mojej recenzji na swojej stronie zafganistanu.pl. Koniec miesiąca to Zaginiony symbol Dana Browna - trzecia cześć przygód Roberta Langdona. Tym razem rozwiązuje zagadkę masońskiego artefaktu. O templariuszach napisał Raymond Khoury w swojej sensacyjnej książce Zbawienie templariuszy. Ostatni był Jacek Komuda i jego Krzyżacka zawierucha - historia z ostatniego okresu wojny polsko-krzyżackiej.

Dwa wpisy dotyczyły nieco innej tematyki. Pierwszy to recenzja filmu "Służby specjalne" - mocnej polskiej sensacji opisującej dzialania służb, którymi żadne państwo nie chce się chwalić. Drugi to zachęta do podjęcia wyzwania portalu eKulturalni.pl, na łamach którego również się udzielam. Szczegóły tutaj.
Z zakupów doszedł "Zerko żeglarz", kupiony w antykwariacie, pierwsze trzy księgi przygód Tytusa, Romka i A'Tomka z nowego wydania oraz kubek termiczny z Tytusem.
W październiku minęło też pół roku jak blog istnieje oraz pojawił się 50 post.
Statystykami się nie chwalę bo nie za bardzo jest czym ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...