poniedziałek, 17 listopada 2014

Kosmiczny "Świetlik"

Dzisiaj dla odmiany komiksowo. A co, ile można czytać? Czasami trzeba też obejrzeć jakieś obrazki. Znawcy fantastyki z pewnością kojarzą serial "Firefly" o przygodach załogi statku o nazwie "Serenity". 


Załoga "Serenity" po nieudanej akcji na jednej z planet, musi uciekać choć istnieje duże prawdopodobieństwo, że utkną gdzieś w przestrzeni z powodu braku paliwa. Szczęśliwie udaje im się znaleźć schronienie, ale kapitan Reynolds musi stawić czoła człowiekowi, którego miał nadzieję już nigdy nie spotkać.

Nie widziałem serialu, ale według "cioci Wikipedii" akcja tej pozycji  jest osadzona pomiędzy końcem serialu a filmem pełnometrażowym. Jednak czytelnik pierwszy raz spotykający się z uniwersum "Firefly" dostaje na końcu komiksu krótkie wprowadzenie do fabuły serialu.

Ponieważ zeszyt jest pierwszą częścią z trzyodcinkowej serii, historia nie jest zamknięta, a ponadto bardzo szybko się ją czyta, gdyż jest wciągająca.
Dopełnieniem scenariusza napisanego przez Jossa Whedona oraz Bretta Matthewsa są rysunki autorstwa Willa Conrada. Są one bardzo realistyczne i dobrze oddają klimat opowieści o "gwiezdnych kowbojach". Niestety, słaba jakość aparatu w moim telefonie nie pozwala oddać wiernie kolorystyki, która jest bardzo żywa.

Ponadto w komiksie znajdują się wstępne projekty kilku pojazdów oraz krótka historia opowiedziana przez Nathana Fillion'a - aktora grającego w serialu rolę kapitana Malcolma Reynoldsa - o tym jak to się wszystko zaczęło.
Nie do przecenienia jest fakt, że komiks ma twardą okładkę oraz to, że wydano go na błyszczącym papierze. Bardzo dobrze prezentuje się na półce, choć w moim przypadku tylko krótko, bo egzemplarz był pożyczony.
Pozycja ta jest ciekawą propozycją dla fanów serialu "Firefly". Inni mogą mieć nieco problemu ze zrozumieniem fabuły. Aha, wymagana jest dobra znajomość angielskiego.

Tytuł: Serenity. Those left behind
Autor: Joss Whedon, Brett Matthews, Will Conrad
Wydawnictwo: Dark Horse Comics
Rok wydania: 2005 (tu wersja z 2012)
Stron: 96

4 komentarze:

 1. Nigdy, przenigdy nie przeczytałam komiksu xD Ale może powinnam spróbować :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam :) Bardzo duża część wydawnictw komiksowych jest kierowana do dorosłych i można znaleźć coś dla siebie.

   Usuń
 2. Nie wiedziałam, że jest komiks o przygodach bohaterów z "Firefly". Będę musiała poszukać ;)

  OdpowiedzUsuń

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...