niedziela, 21 sierpnia 2016

Fanbook 2/2016

"Fanbook" to stały punkt na mojej liście zakupów. I muszę przyznać, że po zmianie trybu wydawania na kwartalny jest lepiej z zawartością i terminowością.Na okładce znajduje się zdjęcie Jacka Pałkiewicza, który w wywiadzie opowiada o swojej najnowszej książce "Dubaj. Prawdziwe oblicze". Opisuje w niej rzeczywisty obraz schowany za widocznym wszędzie przepychem.

Oprócz rozmowy ze znanym podróżnikiem można również przeczytać wywiady z Jackiem Piekarą (twórcą cyklu o inkwizytorze Madderdinie), Elżbietą Cherezińską (autorką powieści historycznych), Piotrem Michalikiem (o jego wyprawie do Meksyku), Krzysztofem Dubińskim, Markiem Dutkiewiczem oraz Mikelem Santago. Można również poznać trochę Henryka Sienkiewicza, dzięki przedrukowi z gazety z roku 1913.
Artykuł "Kobiety czytają więcej" utwierdził mnie w moich obserwacjach. Nawet blogosfera jest opanowana przez recenzentki - jest ich dużo więcej niż mężczyzn. Żeby jednak pokazać, ze nie jest tak źle w "Mężczyzna powinien czytać" jest lista blogów prowadzonych przez przedstawicieli płci "brzydszej".
Ciekawy jest artykuł "Kto napisał dzieła Szekspira". Krąży wiele teorii na temat tego słynnego dramatopisarza i oprócz kilku z nich jest także przytoczonych parę książek opartych na tym temacie.
Nie zabrakło oczywiście stałych rubryk typu "Funbook", "Lubomir Baker poleca", czy "Nie wolno przegapić". Ciekawy jest również "Protest przeciw wycinaniu Puszczy Amazońskiej na utwory książkopodobne". Chodzi oczywiście o "dzieła" typu "Zniszcz ten dziennik". Przyznam szczerze, że nigdy nie interesowały mnie tego typu rzeczy, ale wychodzi na to, że nic nie straciłem.


Tytuł: Fanbook 2/2016
Wydawca: United ExPress sp. z o.o.
Stron: 66

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...