poniedziałek, 5 września 2016

English matters 60/2016

W kioskach jest już najnowszy numer magazynu "English matters". Czasopismo wita nas nowym układem okładki.Tematem okładkowym tym razem jest Australia - kontynent po drugiej stronie globu, gdzie 90% stworzeń chce nas zabić. To oczywiście żart - zabić nas chcą wszystkie, ale nie mają do tego warunków ;)
Pierwszy artykuł wewnątrz to prezentacja sylwetki Justina Trudeau - premiera Kanady. Jego kariera polityczna jest spektakularna, ale nadal stoi przed nim wiele wyzwań.
Następnie poruszona została kwestia zakupoholizmu. Z artykułu "Can't buy me love" można się dowiedzieć kiedy "shopping" staje się nałogiem i jak z tym walczyć skoro wkoło tyle okazji, a pieniądze są na wyciągnięcie ręki.
Temat aborcji jest kontrowersyjny w każdym kraju i choćby nie wiadomo jakie uregulowania by obowiązywały to nie można zadowolić każdego. 
Osobiście uważam ludzi nazywających siebie "coachami" za pewien gatunek naciągaczy, ale skoro jest popyt na takie "usługi" to droga wolna. Ja nie mogę nikomu tego zabronić. To dla nich jest artykuł "To live or to flourish".
W kwestii świętowania to raczej mało kto może równać się z Amerykanami - w ich kalendarzu jest wiele okazji do zabawy a wraz z imigrantami z całego świata przybywa ich coraz więcej. 
"London actually" prezentuje jak stolica Wielkiej Brytanii jest przestawiana w filmach i piosenkach - od wersji takiej jak w "Skyfall" czy "To właśnie miłość" do piosenek "The Clash" o strachu towarzyszącym przebywaniu na stacjach metra w nocy.
W dziale "Conversation matters" tym razem coś dla imprezowiczów - słowniczek zwrotów związanych z nocnymi wypadami na miasto i tym podobnymi eskapadami.
Czy chcielibyście żyć wiecznie? Jak zwykle z pomocą w takich kwestiach przychodzi technologia, bo skoro nie da rady żyć fizycznie to może chociaż cyfrowo? Strona eterni.me ma pomóc przechować nasze wspomnienia. Ale oczywiście nie jest to takie proste jak by się mogło wydawać. Więcej szczegółów w artykule "Digital immortality".
Na koniec można poczytać o najsławniejszych zdrajcach w historii. 


Tytuł: English matters 60/2016
Wydawca: Colorful Media
Stron: 42

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...