piątek, 24 lutego 2017

Chińskie bitewne pole

Fabuła gier komputerowych wielokrotnie była rozszerzana również na inne media - komiks, serial itp. Prezentowana książka jest jednym z takich przykładów.
Agent CIA Laszlo Kovic otrzymuje zadanie przeprowadzenia tajnej akcji wraz z chińskimi służbami. Mają zabrać z terenu KRLD ważnego programistę, który tworzył arsenał nuklearny reżimu Kima. Akcja kończy się fiaskiem, a Kovic staje się celem dla agentów ChRL.

Przyznam szczerze, że nie grałem w żadną z gier z serii "Battlefield", choć jest to mi bliski gatunek. Niestety, mój komputer służy do innych celów niż gry i nie spełnia wymagań technicznych. Ale nie o tym ma być recenzja.
Prezentowana książka jest wstępem do historii, która potem się toczy we grze. Główny bohater jest doświadczonym agentem CIA, który za błąd w trakcie akcji został oddelegowany do Szanghaju. Ta sprawa wraca kilkukrotnie w trakcie wydarzeń, gdyż m.in. Kovic musi prosić o pomoc osobę, która ma powody nie chcieć tego robić. Jednak sprawa, którą odkrył agent jest zagrożeniem dla światowego pokoju (czyli tak jak każda inna, którą zajmuje się CIA ;)).  Mamy tu również lekko zarysowane aspekty polityczne współpracy pomiędzy USA i Chinami, która nie wszystkim pasuje, ale główny nacisk jest położony na akcję - pościgi, wybuchy, trupy. Oczywiście sam spisek to nic odkrywczego, tak samo jak zakończenie, bo przecież nie może być inaczej.
Książkę czytało się szybko i przyjemnie, zaś fabuła była wystarczająco logiczna, aby się nie przejmować drobnymi nieścisłościami. Jako że prezentowana historia jest wprowadzeniem do gry, nie jest wymagana jej znajomość i spokojnie można to traktować jako oddzielny byt.


Tytuł: Battlefield 4. Odliczanie do wojny / Battlefield 4. Countdown to war
Autor: Peter Grimsdale
Wydawca: Insignis Media
Rok wydania: 2014 / 2013
Stron: 411

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...