piątek, 10 marca 2017

Flash kontra Łotrzy

Flash to jeden z moich ulubionych superbohaterów. Jest to także jedyna seria komiksowa, którą kupuję, bo obecne ceny takich wydawnictw są raczej zaporowe dla kogoś kto nie jest zagorzałym kolekcjonerem.Barry Allen nadal uchodzi za zaginionego, gdyż został przeniesiony do innej czasoprzestrzeni. Kiedy udaje mu się wrócić musi stawić czoła grupie Łotrów, a jeden z nich zostaje jego niespodziewanym sojusznikiem.
W życiu Flasha nie może być spokoju. Ledwie co mu się udało wyrwać z dziwnego miejsca w którym się znalazł, a wpakował się w kolejne tarapaty. Ponieważ jako Barry Allen jest uważany za zaginionego nie może wrócić do swojego normalnego życia i musi się ukrywać. Tymczasem w mieście zaczyna grasować podpalacz. Wszystko to sprawia, że podejmując walkę z Łotrami jest zmuszony wejść w spółkę z ich byłym przywódcą - Kapitanem Chłodem.
Ponieważ prezentowana seria jest osadzona w Nowym DC, oprócz bieżących wydarzeń dostajemy również historię pozyskania mocy przez członków grupy Łotrów. Nie znam wcześniejszej wersji uniwersum DC, więc nie jestem w stanie się odnieść do ewentualnych różnic.
O ile w recenzji pierwszego tomu strona graficzna była dla mnie plusem, tak w tym tomie jest kilka rozdziałów, gdzie rysunki są dużo gorsze, prawie karykaturalne. Taki przykład można zobaczyć poniżej. Na jednym z kadrów Flash wygląda jakby był pod wpływem środków wspomagających.


Standardowo, oprócz komiksu dostajemy szkice okładek oraz niektórych kadrów.


Tytuł: Flash. Tom 2. Rebelia Łotrów / The Flash Volume 2. Rogues revolution
Autor: Francis Manapul, Brian Buccelato
Wydawca: Egmont
Rok wydania: 2016 / 2013
Stron: 176

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...