sobota, 4 marca 2017

Podsumowanie "czytalskiego" lutego

Pierwsze dni nowego miesiąca za nami, więc można podsumować ten poprzedni.Luty był pod względem lektur raczej historycznym miesiącem. Trzy książki dotyczyły okresu drugiej wojny światowej, jedna w większości PRL-u, a jedna cofnęła nas ponad sto lat wcześniej.
Pojawiło się łącznie 7 wpisów i wszystkie były recenzjami. Na początku było "Królestwo za mgłą" - zapis rozmów Michała Wójcika z Zofią Posmysz, więźniarką Auschwitz i pisarką. Zaraz potem opowieść "Wojna Winstona" o zdobyciu przez tego polityka stanowiska premiera na początku 1940 roku.W klimatach wojennych pozostały też "Scenariusze filnowe oraz nowela >>Porucznik Jamróz<<" Marcina Ciszewskiego. Są to robocze wersje scenariuszów do serialu opartego o cykl "Wojna.pl" oraz filmu "Major". "Najdłuższa noc" to książka towarzysząca serialowi "Belle epoque" i napisana przez jego scenarzystów. Pojawiła się też recenzja książki przeczytanej w listopadzie w ramach akcji "Czytaj PL". Wybrałem wtedy "Mówiąc inaczej" Pauliny Mikuły, prowadzącej kanał na Youtube z poradami językowymi. Przedostatni wpis to wspomnienia Zbigniewa Książka - twórcy tekstów piosenek, m.in. tytułowej "Byłaś serca biciem". Na koniec miesiąca zaś przedstawiłem recenzję książki stanowiącej wprowadzenie do gry komputerowej "Battlefield 4".

Był to dla mnie ciekawy miesiąc pod względem ilości książek recenzenckich - dostałem 5, co jest dobrym wynikiem, zważywszy, że współpracuję tylko z wydawnictwem Znak i portalem ekulturalni.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...