wtorek, 23 stycznia 2018

English Matters 68/2018


Pierwsze wydanie magazynu "English Matters" jest już dostępne. Sprawdźcie, co ciekawego można w nim przeczytać.

Artykuł otwierający to wydanie porusza bardzo ważny problem. Bulimia i anoreksja, choć powodują problemy ze zdrowiem fizycznym są w rzeczywistości chorobami psychicznymi. W pierwszym przypadku choremu wydaje się, że jest grubszy niż pokazuje waga, w drugim je, ale zaraz wydala spożyty pokarm, więc nie ma szansa na odpowiednie odżywienie się. Jak możemy przeczytać nie są to rzadkie przypadki bo dotyczą nawet 1,6 miliona Brytyjczyków.
Pamiętacie zespół Spice Girls? Piątka dziewczyn na w połowie lat dziewięćdziesiątych zrobiła zawrotną karierę. Po rozpadzie zespołu każda z członkiń poszła swoją drogą. "EM" przybliża sylwetkę Mel B, w zespole zwaną "Scary Spice". Obecnie pojawia się w programach telewizyjnych typu "X-Factor" i czasami gra w filmach.
Z czym kojarzy się wam logo Starbucks? Ja mam tylko negatywne skojarzenia ze szpanem  i kreowaniem się na hipstera. Jednak wywiad z Josephem Michellim pozwala spojrzeć na tea markę pod innym kątem - kupując kawę z charakterystycznym zielono-białym logo kupujemy nie tylko produkt, lecz również usługę i doświadczenie, że nie jest to zwykły produkt i zwykła usługa.

Tower of London obecnie kojarzy się głównie z więzieniem, ale to nie była jedyna funkcja, jaką ta budowla pełniła w trakcie prawie tysiąca lat od jej powstania. Artykuł Michael Gaylorda prezentuję burzliwą historię tego miejsca, które rocznie odwiedza 2,7 miliona turystów.
"Death in music industry" prezentuje kilku znanych muzyków, których kariera została zakończona przedwcześnie - czy to z powodu wypadku czy też targnięcia się na swoje życie. Przeczytamy tutaj m. in. o Jimim Hendrixie czy Buddy'm Holly'm.
Ostatni artykuł z działu "Culture" dotyczy futurologii - działu nauki zajmującego się przewidywaniem jak będzie wyglądać nasza przyszłość. I wbrew nie polega to na "wróżeniu z fusów", lecz na badaniu obecnych trendów i wnioskowaniu na ich podstawie, jak pewne zagadnienia, np. komunikacja, będą wyglądać za X lat.
Dział językowy otwiera artykuł "In the car". Jak sam tytuł wskazuje zebrane w nim są zwroty związane z szeroko pojętą jazdą samochodem, zarówno jako kierowca, jak i w roli pasażera. Dowiemy się też o różnicach między brytyjskim a amerykańskim nazewnictwem części samochodu.
Następnie możemy poczytać o czasownikach modalnych i ich użyciu w czasach przeszłych.
Jeżeli akurat macie ferie i środki na podróże to możecie pojechać na zimowy wypad do jednego z miejsc zaproponowanych przez Jonathana Sidora. Wśród opcji są alpejskie kurorty, skandynawskie wioski, a także luksusowe hotele.
Na sam koniec przeczytacie zaś o brytyjskich teleturniejach telewizyjnych, m.in. o "University Challenge", czy znanym także u nas "Najsłabszym ogniwie".
Każdy artykuł w numerze zawiera listę wybranych słówek, a większość również kody QR do plików MP3 z nagranym tekstem
Więcej informacji o magazynach językowych na stronie wydawcy. Można też kupić bieżące wydanie oraz wydania archiwalne.
Jest też możliwość pobrania darmowego e-magazynu. szczegóły na stronie https://www.kiosk.colorfulmedia.pl/strona/14-darmowy-e-book

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...