piątek, 5 stycznia 2018

Wyzwania czytelnicze 2018


Nowy rok, więc i czas na nowe wyzwania. Jeżeli interesują was te czytelnicze to zebrałem dla was kilka w jednym miejscu.

Część z nich to typowe "ilościowe" (przeczytam X książek), część z nich to swego rodzaju "klucze", które mogą posłużyć do doboru lektur do wyzwania tego pierwszego typu.

ILOŚCIOWE

1. Przeczytam 52 książki w 2018 roku

To chyba najliczniejsze wyzwanie pod względem ilości uczestników. Do wydarzenia na Facebooku zapisało się 10 tysięcy użytkowników! Jak sama nazwa wskazuje założeniem jest przeczytanie jednej książki na tydzień, przy czym nie ma innych wymagań - ani odnośnie gatunku, ani grubości.

2. Tyle, ile mam wzrostu

Trudno wykonalne, ale nie niemożliwe, choć przy moim wzroście nie jestem zbyt skłonny się tego podejmować.


3. W 80 książek dookoła świata

Wyzwanie przygotowane przez Martę Mrowiec. Założenie jest podwójne - odwiedzić literacko 80 krajów i przeczytać 40000 stron. Szczegóły we wpisie na blogu Marty.

4. Olimpiada czytelnicza

Proste założenie - trzeba przeczytać jak najwięcej stron.

5. WyPożyczone

Korzystacie z bibliotek? Jeżeli tak, to to będzie wyzwanie w sam raz dla was.


KLUCZE
Tutaj istnieje bardzo duża ilość możliwości, według których można dobrać lektury. Poniżej podrzucę linki do blogów i krótkie opisy kluczy.

1. Alicja ma kota - tu jest propozycja 18 według których wybieracie książki, m.in. po jednej z każdej epoki literackiej czy pierwowzory filmów.

2. Wiedźmowa głowologia - dwa klucze: w każdym miesiącu jeden element (miejsce, kolor, itp.) oraz tropem fantastycznych postaci.


4. Poligon domowy - #czytambopolskie, czyli propagujemy naszych rodzimych autorów. Wyzwanie jest punktowane, a przy okazji można wygrać książki.

5. Kraina książką zwana - książki zawierające w sobie motyw dziecka

6. Misie czytanie podoba - dwa klucze: czytanie klasyki i czytanie klasyki fantasy

7. Atramentowo mi - nieco bardziej złożone wyzwanie, bo poszukujemy książek z konkretnymi słowami w tytule.

Jeżeli wiecie jeszcze o jakimś wyzwaniu albo sami takie organizujecie to dajcie znać w komentarzach - listę zawsze można rozszerzyć :).

A jeśli nie wiecie skąd brać książki, to polecam lekturę tego wpisu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...