poniedziałek, 25 marca 2019

Czytam sobie


"Czytam sobie" to seria książek dla dzieci, powstałych w ramach akcji organizowanej przez wydawnictwo Egmont, mająca na celu łatwe i przyjemne rozpoczęcie przygody z samodzielnym czytaniem.

Książki są podzielone na trzy stopnie trudności - są one oznaczone na okładce kolorowym prostokątem - żółtym, zielonym i czerwonym. My na razie doszliśmy do drugiego poziomu.
Tematyka poszczególnych pozycji jest bardzo zróżnicowana. Są tu historie oparte na faktach (o fokach z Helu, Mikołaju Koperniku, Józefie Piłsudskim czy Robercie Lewandowskim) lub legendach (Thor i Loki, smok wawelski), opowieści rozgrywające się w różnych znanych uniwersach (Smerfy, Gwiezdne Wojny, My Little Pony) i wiele innych. Wszystkie są bogato ilustrowane.


Powyżej jest zdjęcie stron z poziomu pierwszego. Jak widać tekstu jest niewiele, a słownictwo jest proste. Poniżej dla porównania strony z książki z poziomu drugiego. Zdań jest zdecydowanie więcej i są bardziej złożone.


Na końcu każdej książki znajduje się dyplom dla młodego czytelnika oraz zestaw naklejek tematycznie związanych z treścią danej części.


Na stronie akcji można również znaleźć dodatkowe materiały do pobrania, np. ulotkę z okładkami, gdzie można zaznaczyć już przeczytane pozycje.

Wpis powstał w ramach akcji #kochanieprzezczytanie organizowanej przez Magdę z bloga Save the magic moments.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...