czwartek, 21 marca 2019

Martin Widmark, Helena Willis - Biuro detektywistyczne Lassego i Mai


Trwa druga edycja akcji #kochanieprzezczytanie organizowanej przez Magdę z bloga Save the magic moments, w ramach której blogerzy dzielą się lekturami, jakie czytają swoim dzieciom.

Na pierwszy ogień w tym roku idzie seria książek o dwójce młodych detektywów. Lasse i Maja mieszkają w fikcyjnym szwedzkim miasteczku Valleby, które choć małe to jednak ciągle się w nim coś dzieje i bohaterowie co chwilę mają nową zagadkę do rozwiązania - a to zaczynają ginąć cenne psy, a to ktoś umieszcza w miejscowej gazecie oszczercze artykułu albo wynosi z biblioteki wartościowe książki.


Ponieważ cykl jest kierowany do młodszych czytelników, to fabuły nie są skomplikowane, a forma wydania - duże litery i spora ilość ilustracji - sprawiają, że jest to świetna zachęta do samodzielnego zapoznawania się z przygodami dwójki. Do tego książki są ze sobą luźno powiązane, więc można tak naprawdę zacząć znajomość z Lassem i Mają od dowolnej z około 30 części.


Ponadto w kinach właśnie jest wyświetlany film "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica", więc po lekturze (bo "najpierw książka, potem film") można się wybrać na seans.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...