sobota, 9 marca 2019

Z książką po Polsce #2


Drugi przystanek tej wirtualnej podróży wypada w Białymstoku.
Udało mi się znaleźć dwie książki, których akcja dzieje się w tym mieście. Jedna z nich to powieść, a druga to zbiór opowiadań, który jest jej uzupełnieniem.

Ewa Dudziec - Wizaż śmierci


Pod Białymstokiem znaleziono ciała dwóch modelek - ofiar handlarzy narządami. Do międzynarodowego śledztwa zostaje włączona agentka CBŚ, pracująca pod przykrywką wizażystki. Razem z konsultantem z FBI, sprawdzają powiązania handlarzy z lokalnym show-biznesem. Kolejne, zdobyte dowody przynoszą jedynie więcej pytań niż odpowiedzi. Gdy w końcu elementy układanki zaczynają do siebie pasować, handlarze ludzkimi organami odkrywają ściśle strzeżoną tajemnicę amerykańskiego agenta i szantażują go.

Ewa Dudziec - Dziennik Beatrycze


Limitowana edycja zbioru opowiadań z życia Beatrycze Koniecznej - agentki CBŚ (głównej bohaterki powieści "Wizaż śmierci" Ewy Dudziec). "– Co ja tu robię? – Spojrzałam Zbyszkowi w oczy. – No jak to co? Na moim wieczorze kawalerskim nie mogło zabraknąć mojego najlepszego agenta. – Agentki – poprawiłam natychmiast. – Czepiasz się! – Zbyszek zdążył już wypić pod humor. – Jesteś moim przyjacielem niezależnie od płci. – Objął mnie ramieniem. – I z pewnością bardziej docenisz tancerki niż tancerzy na babskich imprezach – szepnął, żeby reszta nie słyszała. – No i w razie czego będziesz odganiać kobiety. I na pewno mnie nie wykorzystasz."

Jeżeli macie inne propozycję podzielcie się nimi w komentarzach :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...