środa, 1 listopada 2017

Podsumowanie "czytalskiego" października


Pierwszy jesienny miesiąc za nami, więc zapraszam na jego krótkie podsumowanie.

Na blogu pojawiło się dziewięć wpisów - sześć recenzji książek, jedna komiksu i jedna czasopisma. Oprócz tego brałem udział w czwartej edycji Wielkiej Wymiany Książkowej "Przeczytaj i podaj dalej".
Pierwszy wpis to recenzja "Dziennika dowódcy Rosomaka" Jacka Dutkiewicza, zredagowanego po śmierci autora przez Marcina Ogdowskiego. Druga recenzja książkowa to również pozycja z wydawnictwa Warbook - "#wawskie14" Jakuba Pawełka. "Hel 3" Jarosława Grzędowicza też zawierał w sobie elementy militarne. Czwarta recenzja to książka Macieja Jasińskiego "Jerzy Wróblewski okiem współczesnych artystów komiksowych" - bardzo polecam tę biografię jednego z najlepszych polskich rysowników. Na koniec została dopiero teraz wzięta przeze mnie do ręki debiutancka powieść Agnieszki Pietrzyk "Obejrzyj się królu" i też chwilę czekająca najnowsza opowieść ze świata czarodziejów, czyli "Harry Potter i przeklęte dziecko".
Recenzja komiksowa to wpis na temat najnowszej części komiksowej kontynuacji serialu "Firefly" - "Serenity: No force in the 'verse".
Przybliżyłem wam też zawartość noszącego numer 66 wydania magazynu "English Matters".

Teraz zaś pora na podsumowanie wyników czwartej edycji akcji "Przeczytaj i podaj dalej". Brałem w niej udział już trzeci raz i tym razem udało mi się wymienić tyle książek co w dwóch poprzednich łącznie.
Trochę liczb:
  • wystawiłem na wymianę 26 książek; wymieniłem 6, co stanowi 23% mojej oferty;
  • najdłuższą drogę przebyła książka wysłana do Gliwic - według Google Maps ode mnie jest tam 519 kilometrów;
  • najkrótsza trasa jest do Torunia - 172 km;
  • każda książka została wysłana do innego miasta: Toruń, Konin, Warszawa, Poręba, Wrocław, Gliwice;
  • jedna książka została wymieniona z mężczyzną, pięć z kobietami;
  • dotychczas nie miałem do czynienia z twórczością dwóch autorów/autorek z poniższego zdjęcia: Jose Rodrigues dos Santos i Karin Slaughter;
Lista książek do kolejnej wymiany jest już aktualizowana i już teraz was zapraszam do udziału w tej akcji, bo nie musicie prowadzić bloga aby się przyłączyć :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...