środa, 11 października 2017

English Matters 66/2017Wrześniowo-październikowe wydanie magazynu "English Matters" wita nas okładką z modelką w stylu pin-up. Dalej jest równie ciekawie ;)

Pierwszy artykuł to prezentacja sylwetki i dorobku artystki japońskiego pochodzenia, Yayoi Kusamy. Od razu przyznaję się, że większość współczesnej sztuki jest dla mnie niezrozumiała i nie wzbudza mojego zainteresowania. Warto jednak poznać życiorys tej 88-letniej twórczyni.
Artykuł "The naked truth" to historia nagości w reklamie. Stosowanie chwyty z nie do końca ubranymi paniami (i panami) nie jest nowy, gdyż pierwsze reklamy pojawiły się pod koniec XIX wieku.
Następna pozycja w spisie treści to historia Wikingów. Oprócz bliższego spojrzenia na ich zwyczaje i kulturę mamy również okazję poznać trochę słownictwa, które z przeszło do angielskiego z języka tych wojowników z Północy.
Jeżeli interesuje was co znajduje się za bramami Pałacu Buckingham, to macie okazję zaspokoić swoją ciekawość. Oprócz krótkiej historii samego budynku mamy okazję poznać kilka nietypowych zadań wykonywanych przez zatrudnionych tam ludzi, np. jest specjalna osoba do nakręcania i nastawiania zegarów, których w siedzibie królowej jest ponad 1000!
Kiedy słyszymy "brownie" to pierwszym skojarzeniem jest "ciasto", ale brytyjski folklor ma z tym słowem inne powiązanie. Otóż są to małe stworzonka mieszkające w domach, które pomagały w pracach domowych. Więcej o nich dowiecie się z dwustronicowego artykułu.
Jest też coś dla fanów seriali. Tym razem na tapecie znalazła się produkcja "Poldark". Ja ten tytuł ledwie kojarzę, ale podobno jest to całkiem udana seria. Jeżeli chcecie się dowiedzieć czy to jest coś dla was to w artykule znajdziecie streszczenie fabuły i prezentację głównych bohaterów.
Można wiele złego powiedzieć o polskim systemie opieki zdrowotnej. Jednak warto spojrzeć jak to wygląda w USA, gdzie koszt pojedynczego pobytu w szpitalu może sięgnąć nawet 10000$. Nie, nie dodałem za dużo zer. Nic dziwnego, że artykuł o tym ma tytuł "The luxury of American healthcare".
Część językowa dotycząca rozmówek poświęcona jest rzeczy, którą każdy by chciał mieć, ale niekoniecznie lubi o tym rozmawiać. Wyrażeń związanych z pieniędzmi warto jednak się nauczyć, zwłaszcza jeśli marzy nam się praca np. za granicą.
"What's your favourite word?" - jak odpowiedzielibyście na tak postawione pytanie? Byłoby jakieś z polskiego, a może jednak angielskiego lub innego obcego języka? Ja się nigdy nad tym nie zastanawiałem i chyba takiego ulubionego słowa nie mam.
W lekcji gramatyki poruszony jest bardzo istotny i jednocześnie trudny temat - pomijane i nieme zgłoski, które osobie na co dzień mówiącej innym językiem sprawiają trudności w poprawnym zrozumieniu wypowiedzi.
Dział podróżniczy zaprasza na wycieczkę do dawnej stolicy Anglii - miasta Winchester. To tutaj został koronowany pierwszy w historii angielski król, Egbert.
Na koniec została zaś krótka relacja z Wrocław Language Game, podczas której uczestnicy musieli się zmierzyć z kilkoma niełatwymi zadaniami, przy okazji poznając różne ciekawostki o językach.

Więcej informacji o magazynie tradycyjnie na stronach:


Tytuł: English Matters 66/2017
Wydawca: Colorful Media
Stron: 44

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...