wtorek, 17 października 2017

Whedon & Co - Serenity: No power in the 'verse


Załoga kapitana Reynoldsa po nieudanej akcji pozyskania zapasów podejmuje się pomocy przy poszukiwaniu zaginionej dziewczyny. W trakcie wykonywania zadania trafiają na grupę, która chce podjąć się ponownej walki z Sojuszem. Jednak Malcolmowi ich metody nie przypadają do gustu.

Czwarty tom komiksowej kontynuacji serialu "Firefly" to ciąg dalszy historii przedstawionej w "Leaves on the wind". Załoga "Serenity" nadal podejmuje się różnych zajęć - legalnych i tych mniej - aby jakoś ciągnąć. Kiedy jednak zostają poproszeni o pomoc w znalezieniu zaginionej towarzyszki broni, nie spodziewają się, że trafią w sam środek starcia pomiędzy Sojuszem a grupą, która chce kontynuować walkę, ale z której metodami Malcolm nie może się zgodzić.
Fabuła, której autorem jest Chris Roberson, jest wciągająca, gdyż mamy tu kilka kwestii konfliktowych. Pomimo teoretycznego wspólnego celu załogi "Serenity" i grupy pod przywództwem Miss Thompson współpraca pomiędzy nimi jest bardzo trudna. Malcolm chętnie podjąłby się ponownej walki z Sojuszem, ale nie na proponowanych warunkach. Do tego dochodzi również spór wewnątrz podwładnych Reynoldsa oraz odkrycie, że jeden z członków załogi nie jest godny zaufania.
Strona graficzna jest mniej atrakcyjna. Problemem jest to, że rysunki Georges'a Jeanty'ego w wielu miejscach nie pozwalają na rozróżnienie, kto dokładnie się na nich znajduje - dotyczy to głównie postaci kobiecych.


Oprócz głównej historii w tomie znajduje się również krótka historyjka, która była wydana w ramach Free Comic Day 2016 "Serenity: The warrior and the wind". Jest to historia o związku Zoe i "Washa" opowiedziana w konwencji baśni i w taki sam sposób zilustrowana. Kadry przypominają produkcje Disneya. np. "Jake i piraci z Nibylandii". Autorem rysunków jest Stephen Byrne, a scenariusza Chris Roberson.


Na końcu tomu znajdują się okładki poszczególnych zeszytów oraz kilka dodatkowych ilustracji.

Tytuł: Serenity: No power in the 'verse
Autor: Chris Roberson, Stephen Byrne, Michael Heisler, Georges Jeanty, Karl Story, Wes Dzioba
Wydawca: Dark Horse Comics
Rok wydania: 2017
Stron: 152

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...