czwartek, 10 maja 2018

English Matters 70/2018


Zapraszam do lektury najnowszego numeru magazynu "English Matters". Jak zawsze jest w nim dużo ciekawych artykułów i ćwiczeń językowych.

Dwa pierwsze artykułu poruszają temat zasygnalizowany na okładce. Wielka Brytania i Stany Zjednoczone to dwa kraje, które jednocześnie łączy i dzieli ten sam język. Jak jednak widzą siebie nawzajem te dwa narody, co im imponuje, a co ich irytuje - poznacie odpowiedź na te pytania.
Następny artykuł to zbiór porad odnośnie dobrego snu i dostosowania naszego czasu aktywności do naturalnego rytmu.
Ostatni temat w dziale "People and Lifestyle" to krótka prezentacja angielskiego aktora Ruperta Everetta.
Dział "Culture" zawiera dwa artykuły. Pierwszy z nich to historia przypadkowego, acz bardzo pożytecznego wynalazku, czyli herbaty w torebkach. Drugi natomiast to lista kilku miejsc na świcie,gdzie kobietom wstęp albo jest mocno ograniczony, albo wręcz zakazany.
Część poświęconą zagadnieniom językowym tym razem otwiera artykuł skupiający się na tematyce muzycznej. Poznajemy różne określenia związane z gatunkami, gustami i szeroko pojętym przemysłem muzycznym. Następnie przybliżony zostaje język współczesnej młodzieży, a jak wiemy może on być bardzo niezrozumiały. Na koniec zaś dostajemy dużą porcję informacji na temat rynku ubezpieczeń, bo jak wiadomo "przezorny zawsze ubezpieczony".
W dziale "Travel" czeka przewodnik po Kornwalii. Jest to region położony na południowo-zachodnim końcu Anglii. Znajduje się w nim tylko jedno miasto - Truro. Nie oznacza to, że jednak nie ma czego tam oglądać.
Numer kończą prezentacja "sponsora wydania" - litery J oraz tekst z konkursu dotyczącego klasycznej literatury angielskiej.


Każdy artykuł w numerze zawiera listę wybranych słówek, a większość również kody QR do plików MP3 z nagranym tekstem
Więcej informacji o magazynach językowych na stronie wydawcy. Można też kupić bieżące wydanie oraz wydania archiwalne.
Jest też możliwość pobrania darmowego e-magazynu. Szczegóły na stronie https://www.kiosk.colorfulmedia.pl/strona/14-darmowy-e-book

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...