sobota, 22 września 2018

English Matters 72/2018


Zapraszam do zapoznania się z zawartością najnowszego wydania magazynu "English Matters".

Już od pierwszej strony widać zmienioną szatę graficzną, ale zmiany są bardzo przyjemne. Natomiast treść artykułów niezmiennie jest ciekawa i różnorodna.
"25 Reasons to Read Dickens" - przyznam szczerze, że tego pisarza kojarzę tylko z "Opowieści wigilijnej" i to raczej filmowo-teatralnych adaptacji. Mimo upływu lat jednak jego powieści nadal są warte przeczytania.
"Judging David Baldacci" - pozostajemy w sferze pisarskiej, gdyż Baldacci jest autorem 35 książek. I ponownie przyznaję, że nazwisko jest mi znane, ale żadnej jego pozycji nie czytałem. Widzę jednak, że może mi być po drodze z jego twórczością.
"How to Learn English with Memory Tricks" - ten artykuł to zbiór pomocnych sztuczek, które wspomagają pamięciową naukę nie tylko języka. Sam kiedyś korzystałem z map pamięci i było to dobre narzędzie do nauki nawet większych partii materiału.
"Be Friends with Your Brain" - wywiad z Stellą Collins, autorką książki o metodach nauki.
"Homeland or Homelands" - historia obywatelstwa w pigułce, czyli jak to się stało, że w twoim paszporcie masz wpisane "Obywatelstwo: polskie".
"The >>Chunnel<< Under the Water" - do roku 1994 na Wyspy Brytyjskie można było się dostać statkiem lub samolotem. Otwarcie Eurotunelu dołożyło do tych środków transportu samochód i pociąg. Jako ciekawostkę podam, że w historii "Eurohit" komiksowy Punisher ścigając przestępców skorzystał z tunelu aby się dostać do Francji.
"At the Petrol Station" - jeżeli korzystacie z samochodu do podróży to tych kilkanaście zwrotów i zdań przyda się już na pierwszej stacji.
"Girls' Night Out" - ilustrowana historyjka o koleżankach wybierających się na wyjście na imprezę kostiumową, z czego jedna jest chora.
"Mixed Conditionals" - tryby warunkowo to istotna część języka angielskiego, ale także sprawiająca sporo problemów. Tu jest kilka wskazówek jak się w tym nie zgubić.
"Exploring New Orleans" - z tym miastem mam tylko jedno skojarzenie - jazz i to w każdej postaci. Jednak nie jest to jedyna rzecz, która wyróżnia to miasto spośród innych.
"From A to Z: Killer K" - dla mnie była tu miła niespodzianka, gdyż pośród kilku rzeczy na literę K przedstawiono m.in. Kingpina - postać znaną z komiksów Marvela.Każdy artykuł w numerze zawiera listę wybranych słówek, a większość również kody QR do plików MP3 z nagranym tekstem.
Więcej informacji o magazynach językowych na stronie wydawcy. Można też kupić bieżące wydanie oraz wydania archiwalne.
Jest też możliwość pobrania darmowego e-magazynu. Szczegóły na stronie https://www.kiosk.colorfulmedia.pl/strona/14-darmowy-e-book

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...