środa, 5 września 2018

English Matters - Wydanie specjalne 26/2018


Co prawda nie jest to aktualny numer wydania specjalnego, ale warto się zapoznać z jego zawartością.

Wydanie specjalne nr 26 jest dedykowane osobom, które już osiągnęły co najmniej poziom B1. Jeżeli szukacie czegoś dla początkujących, to odsyłam do numeru 22/2017.
"101 Words and Phrases You Should Know" - na początek trochę słownictwa.
"Edward VIII - The Rebel King" - historia króla, który wcześniej niż książę Harry postanowił wstąpić w związek małżeński z rozwiedzioną Amerykanką, przy czym w tamtych czasach skandal był o wiele głośniejszy.
"Home Sweet Home" - jak długo można mieszkać z rodzicami? Okazuje się, że młodzi ludzie niezbyt chętnie wyfruwają z rodzinnych gniazd - nie bardzo mogą, nie bardzo chcą i jest to sytuacja powszechna w całej Unii Europejskiej.
"Personal Branding" - tu znajdziecie kilka dobrych porad dotyczących oferowania produktów i usług ze swoim nazwiskiem.
"The Golden Boy of Disney" - historia kariery Zaca Efrona, znanego przede wszystkim z filmów produkowanych przez Disneya. Ostatnio jednak pojawia się już w "dorosłych" produkcjach.
"The Liquid Gem" - wywiad z Olą, młodą baristką pracującą w sieciowej kawiarni w Warszawie.
"Blind Date Banter" - macie problemy z rozmowami na randkach. Ja od trzynastu lat już nie, ale dobre podpowiedzi zawsze w cenie (można też ich używać na spotkaniach w języku polskim ;))
"Inside The White House" - pomimo, że Biały Dom pojawia się często na ekranach kin i telewizorów,to jednak nadal skrywa pewne tajemnice. Część z nich poznacie właśnie tutaj.
"Britain on the Screen" - przegląd filmowo-krajoznawczy. Poszczególne regiony Zjednoczonego Królestwa były wielokrotnie miejscem kręcenia filmów i seriali. Wszystkich wymienić się nie da,ale a te najważniejsze warto poznać.
"Mardi Gras Merriment" - jak się obchodzi Ostatki w różnych krajach.
"Bitcoin: Pros and Cons" - kryptowaluty to niełatwa sprawa. Raz, że trudno je uzyskać, dwa, że wahania ich kursów są naprawdę duże. Podstawowa wiedza na ten temat jest jednak przydatna.
"Review: All the Boys Love Mandy" - recenzja horroru. Nie widziałem i raczej nie obejrzę, gdyż nie jest to mój preferowany gatunek filmowy.


"Vivid Vampires" - przegląd książek o tematyce krwiopijców - "Dracula", "Miasteczko Salem" czy saga "Zmierzch".
"The Tour of Brussels" - "urzędowe" serce Europy, gdyż oprócz władz UE znajduje się tam kwatera główna NATO.
"Jackowo - The Most Famous Polish District in the USA" - nasze polskie, swojskie klimaty w stanie Illinois. Chicago jest powszechnie uważane za najważniejsze skupisko Polaków w Stanach.
"Sing Like Adam" - analiza tekstu utworu "Sugar" zespołu Maroon 5. Kiedyś uczyłem się angielskiego w ten sposób. Brałem tekst piosenki i ze słownikiem w ręku tłumaczyłem poszczególne wersy. Oczywiście nie były to idealne tłumaczenia, ale pewne rzeczy mi zostały.


Oczywiście oprócz przedstawionych artykułów w magazynie znajduje się wiele ćwiczeń i testów sprawdzających wiedzę.


Każdy artykuł w numerze zawiera listę wybranych słówek, a większość również kody QR do plików MP3 z nagranym tekstem.
Więcej informacji o magazynach językowych na stronie wydawcy. Można też kupić bieżące wydanie oraz wydania archiwalne.
Jest też możliwość pobrania darmowego e-magazynu. Szczegóły na stronie https://www.kiosk.colorfulmedia.pl/strona/14-darmowy-e-book

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...