sobota, 1 września 2018

Podsumowanie "czytalskiego" sierpnia


Kolejne wakacje za nami. Zapraszam na podsumowanie sierpnia na blogu.

Przez ostatni miesiąc na blogu pojawiło się siedem wpisów: trzy recenzje książek, jeden wpis "prasowy", jeden z rekomendacjami i dwa "linkowe".
Pierwsza recenzja dotyczyła książki "Bandyci z Armii Krajowej" Wojciecha Lady. Wbrew tytułowi nie jest to pozycja oczerniająca AK, a raczej przedstawienie problemu, który istniał i będzie istnieć w każdej armii czasu wojny. Drugi wpis prezentował pozycję wprowadzającą w świat walk w klatce. "MMA. Mieszane sztuki walki" Danny'ego Plylera i Chada Seiberta to gotowy poradnik i przewodnik dla osób, które chcą zobaczyć czy jest to sport dla nich. Trzecia recenzja to nowa książka pisarki z Elbląga - Agnieszki Pietrzyk - pod tytułem "Porwanie". Jest to bardzo dobra kontynuacja "Śmierci kolekcjonera" i warto się z nią zapoznać.
Na 15. sierpnia przygotowałem małe zestawienie książek o polskich żołnierzach. Są w nim i powieści i wspomnienia wojskowych.
Zaprezentowałem też zawartość wydania specjalnego magazynu "English Matters" - po raz drugi był on poświęcony mówieniu.
Pojawiły się też dwa wpisy z serii "Źródło: Internet" - odpowiednio z numerem 20 i 21.

W sierpniu również udało mi się osiągnąć cel przeczytania 52 książek. Na koniec miesiąca licznik stanął na liczbie 58, czyli średnia to około 7 pozycji na miesiąc. Przy takim wskaźniku jest szansa, że rok zamknie się w okolicach 90 książek.

Do zbiorów doszło mi pięć nowych pozycji: trzy książki oraz dwa komiksy.

Tym, którzy wracają już do szkoły życzę powodzenia w nowym roku i pamiętajcie, że lektury nie są takie straszne jak je malują :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...