sobota, 10 marca 2018

English Matters 69/2018


Marcowo-kwietniowy numer magazynu "English Matters" jest już do kupienia. Zapraszam do spojrzenia na jego zawartość.

Temat okładkowy to historia miłości księcia Harry'ego i amerykańskiej aktorki Meghan Markle. Ich majowy ślub będzie wydarzeniem roku (chyba, że Anglia wygra MŚ w Rosji). Młodszy z książąt był bohaterem wielu skandalów z udziałem alkoholu i narkotyków, ale wygląda na to, że w końcu się ustatkuje.
Kolejny artykuł z działu "People and Lifestyle" porusza temat podejścia do zawodu projektanta graficznego, często zwanego także grafikiem, choć znalazłem ciekawą dyskusję czy te określenia są synonimami. Problemem przedstawionym w tekście jest określenie, czy taka osoba jest bardziej artystą czy rzemieślnikiem.
Ostatni artykuł w tym dziale przedstawia sylwetkę jednego z historycznych przywódców USA - Thomasa Jeffersona. Nie był on tak kryształowym człowiekiem, za jakiego uchodzi. Wbrew zapisom Deklaracji Niepodległości, w momencie kiedy ją tworzył posiadał 200 niewolników.
Każdy fan "ciężkiego brzmienia" zna nazwę Korn i nazwisko Jonathan Davis. Grają na scenie już 25 lat i ani myślą kończyć karierę. Więcej o ich historii przeczytacie w artykule "The Path of Korn". Natomiast w dziale "Leisure" znajduje się analiza tekstu do utworu "Make me bad". A poniżej teledysk do ich najbardziej znanego przeboju.Tematy językowe zaczynają się od wizyty w bardzo nielubianym miejscu - u dentysty. Lepiej jednak wiedzieć, co powiedzieć niż rzucić, że "tu" i stracić dwa zęby ;) Następnie dowiadujemy się o różnicy pomiędzy słowami "especially" i "specially".
W dziale "Travel" czeka artykuł o historii i teraźniejszości jednego z najważniejszych portów Anglii, czyli Southampton, mającego swoje korzenie jeszcze za czasów Imperium Rzymskiego.
Drugi artykuł uświadamia nam, jak stereotypy wpływają na nasze postrzeganie świata.W treści tekstu pada pytanie: Które z czterech miast (Toronto, Władywostok, Bordeaux, Mediolan) jest położone najbardziej na północ,a które najbardziej na południe. Spróbujcie odpowiedzieć z głowy, a potem spójrzcie na mapę. Zaskoczeni?
Na koniec coś o Harrym Potterze, choć nie do końca. Michael Gerber napisał książkową parodie serii o młodym czarodzieju, której bohaterem jest Barry Trotter, dwudziestodwuletni wieczny student. Pozycja ta może być źródłem nauki słownictwa, którego nie pozna się w trakcie tradycyjnych lekcji.Każdy artykuł w numerze zawiera listę wybranych słówek, a większość również kody QR do plików MP3 z nagranym tekstem
Więcej informacji o magazynach językowych na stronie wydawcy. Można też kupić bieżące wydanie oraz wydania archiwalne.
Jest też możliwość pobrania darmowego e-magazynu. Szczegóły na stronie https://www.kiosk.colorfulmedia.pl/strona/14-darmowy-e-book

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...