wtorek, 3 kwietnia 2018

Podsumowanie "czytalskiego" marca


Marzec mogę z pewnością zaliczyć do udanych miesięcy pod względem czytelniczym i blogowym.

Na blogu pojawiło się łącznie 14 wpisów. Połowa z nich to recenzje książek i komiksów, jeden czasopisma i jeden filmu,trzy to zbiór linków a dwa luźne przemyślenia na tematy okołoczytelnicze.
Tematem przewodnim marca był "Ciąg dalszy nastąpił" - wszystkie opisane książki to kontynuacje.
Pierwsza z nich to "Wojna hybrydowa" Antoniego Langera - ciekawa wizja niewypowiedzianej oficjalnie wojny z Rosją. Następna to piąta część cyklu o Jakubie Sternie, czyli "Lekcja martwej mowy". Numer trzy to druga część jarocińskiej serii Dawida Waszaka - "Mroczny układ". Jest to naprawdę świetny thriller. Remigiusz Mróz w "Testamencie" po raz siódmy przedstawia zmagania najlepszej pary prawników w Polsce. "Trupia Farma. Nowe śledztwa" to, jak sama nazwa wskazuje, nowe sprawy, których rozwiązanie wymagało zaangażowania specjalistów od antropologii sądowej.
Na koniec zaś kontynuacja książki o trudnym tytule "Informacjonistka", czyli "Niewinna". Niestety, nie starczyło mi czasu na recenzję "Więcej czerwieni" Katarzyny Puzyńskiej, ale powinna być jutro.
Nawet wpis filmowy dotyczył kolejnej odsłony serii - tym razem przedstawiłem moje wrażenia po seansie "Czarnej Pantery".
Jedyny wpis nie wpisujący się w główny motyw dotyczył dwóch serii mangowych - zaprezentowałem w nim ich pierwsze tomy.
Pojawiły się trzy posty z serii "Źródło: Internet" - miały numery #5, #6 i #7. A najnowsze wydanie magazynu "English Matters" ma numer 69.
Dwa ostatnie wpisy łączy etykieta "takie tam". Jeden dotyczył przewagi kobiet w blogosferze książkowej, a drugi wyników badania czytelnictwa.

Moja biblioteczka powiększyła się łącznie o osiem książek - sześć recenzenckich i dwie kupione.

W marcu też minęły 4 lata jak tworzę tego bloga. Myślę nad konkursem z tej okazji.

Plany na kwiecień są równie ambitne, a chyba nawet bardziej. Chcę, aby na blogu pojawiły się recenzję książek, które przeczytałem, a jeszcze nie opisałem - niektóre z nich są jeszcze z zeszłego roku. Na pewno jednak pojawi się pięć recenzji w ramach tegorocznej edycji cyklu #CzasWojowników.


Do tego dojdą co najmniej dwie książki w ramach współpracy. I wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Wielkiej Wymiany Książkowej "Przeczytaj i Podaj Dalej". Zapraszam do udziału - szczegóły w wydarzeniu na FB
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...